16 yaşındaki kız babasından kaçarken balkondan atladı

Samuag

New member
İstanbul Avcılar Cihangir Mahallesi’nde 2 Eylül Cuma günü cep telefonunu denetim etmek isteyen babası Sebahattin D. (40) ile tartışan 16 yaşındaki İlknur D., birinci kattaki konutunun balkonundan atladı.

Yaralanan İlknur D., ağır bakımda tedavi altına alınırken, babası karakolda tabiri alındıktan daha sonra özgür bırakıldı. Ablası Vesile D., İlknur’un babasının yumruğuyla burnunun kırıldığını, öldürmekle tehdit edince de balkondan atlayıp kaçmak istediğini tez etti.

Kardeşinin kolunda, bacağında ve belinde kırıklar olduğunu söyleyen Vesile D., ameliyata alınmak üzere bir diğer hastaneye sevk edildiğini, felç kalma ihtimali olduğunu tabir etti.

“BABAMDAN MEVT TEHDİDİ ALIYORDUM”

Kardeşiyle birlikte şiddete maruz kaldıklarını anlatan Vesile D., “Ben 3 yaşındayken annem ve babam ayrıldı. Babam yeni eşi için bizi terk etti. Belirli bir vakit daha sonra bizi yanında istediğini, bir kardeşimiz olduğunu söylemiş oldu. Akabinde babamın yanına gittik. Birinci başta ruhsal baskı başladı, daha sonra şiddete dönüştü. Şiddet artmaya başlayınca 2020 yılında annemle yaşamaya başladım. Babam tekrar çağırdığında, her gidişimde dayak yiyip geri döndüm. Babam tarafınca vefat tehdidi alıyordum” dedi.

“KARDEŞİMLE BİLİNMEYEN BULUŞUYORDUK”

Babasının, konuttan ayrıldıktan daha sonra kız kardeşiyle konuşmasını yasakladığını belirten Vesile D. şöyle konuştu:

“Yanıma gelmek istemiyordu zira, eğitimine epey değer veren bir çocuk. Sadece eğitim sistemi bozulmasın diye babamla kalmaya devam etti. Kardeşimle zımnî bir biçimde bağlantı kurduk. Görüşeceğimiz vakit saklı buluştuk. İlknur’u benle ya da annemle görüştüğü takdirde kardeşimi öldüreceğini söylüyordu” diye konuştu.

“KORKTUĞU İÇİN BALKONDAN ATLAYARAK KAÇIYOR”

Üvey annesi ile babasının bir arada kardeşinin burnunu kırıp, hastaneye götürmek yerine odaya kilitlediklerini söyleyen Vesile D., “Sabah tıpkı biçimde kahvaltı etmek için odadan çıkıyor, bir daha arbede çıkıyor. İlknur’u bir defa daha dövüp konuttan çıkıyorlar. Babam üzerine kapıyı kilitlerken, ‘Seni öldüreceğim, senin canını ben alacağım’ diyor. O da onlar meskenden çıkar çıkmaz dehşetinden, balkondan atlayıp kaçmaya çalışıyor. Bu çocuğun beli kırılıyor, ayağı kırılıyor, kolu kırılıyor. Babam karakola gdolayılüyor, karakolda tabir veriliyor ve özgür bırakılıyor” dedi.

“KİMSE ‘BAŞIMA GELMEZ’ DEMESİN”

Şiddete maruz kalan bayanlara seslenen Vesile D., “Ben kardeşim için adalet istiyorum. bununla birlikte babamın cezasını çekmesini istiyorum. Şu an özgür. Bana ziyan vermeyeceğini nerden bilebilirim. Kimsenin korkmasına, kaçmasına gerek yok. Kimi şeyler gizlendikçe artar. Kimse başıma gelmez demesin” dedi.