3 kızını öldüren baba, eşine kuma teklif etmiş

Samuag

New member
31 Ağustos 2021’de Of ilçesine bağlı Uluağaç Mahallesi’nde müezzin olan Emre Göktaş, 112 Acil Davet Merkezi’ni telefonla arayıp, 3 kızını öldürdüğünü söylemiş oldu. İhbar üzerine adrese jandarma ve sıhhat grupları sevk edildi. Çay bahçesine gelen gruplar, yerde kanlar ortasında yatan Yaren, Hiranur ve Elif Göktaş kardeşlerin başlarından tabancayla vurularak öldürüldüğünü belirledi. Göktaş kardeşler, Çaykara ilçesinde toprağa verilirken, olay yerinde cürüm aleti silahla gözaltına alınan baba Göktaş, ‘altsoydan akrabayı taammüden öldürmek’ cürmünden tutuklandı.

CEZA DAVASI BAŞLAMADAN BOŞANDI

Mahkemedeki tabirinde, kızlarının kendisine cephe aldığını öne sürerek, “Eşimle aramızdaki olaylar aklıma geldi. Kaos ortasındaydım, kendimi kaybettim. Olayın hala hayalden ibaret olduğunu düşünüyorum” diyen Emre Göktaş hakkında iddianame hazırlığı süreci sürerken, eşi Sibel Göktaş da avukatı Selim Burak Özdemir aracılığıyla boşanma davası açtı. Evliliğinde yaşadığı sıkıntıları avukatı aracılığıyla dilekçeyle sunan Sibel Göktaş, bir an evvel boşanabilmek için nafaka ve tazminat da talep etmedi. Of Aile Mahkemesi’nde açılan davanın birinci celsesinde, evlilik beraberliğinin temelinden sarsıldığına karar veren hakim, çiftin boşanmasına hükmetti.

KUMA TEKLİFİNDE BULUNMUŞ

Aile mahkemesine sunulan, talep ve münasebetlerin yer aldığı avukat dilekçesinde Sibel Göktaş’ın evlilik müddeti zarfında, eşi tarafınca baskı ve tehdit altında kaldığı, ruhsal şiddet gördüğüne yer verildi. Dilekçede tutuklu Göktaş’ın eşine kuma teşebbüsünde bulunup, “Sen erkek doğuramayacaksın. Ya da sakat kalacaksın. Ben genç bir bayanla evleneyim. Onu nikahlarım sana da konut işlerinde yardım eder; kardeş kardeş geçinirsiniz” dediği öğrenildi.

ESTETİK YAPTIRMIŞ

Dilekçede ayrıyeten kuma teklifi kabul edilmeyen, problemler yaşadığı eşi ve ailesine tehditlerde bulunduğu öne sürülen Emre Göktaş’ın 2 sefer saç ektirip, burun estetiği yaptırdığı ve lüks harcamalarla çocukları ve aile masraflarıyla hiç ilgilenmediği de sav edildi.