ABD, Bölge ve San Francisco Konsolosluğu’ndaki şirketlerin uluslararasılaşması anlaşması imzalandı

Samuag

New member
Yenilikçi girişimlerin ve KOBİ’lerin gelişimini destekleyerek ve ABD pazarına erişimlerini teşvik ederek Toskana inovasyon ekosistemini yurtdışında teşvik edin ve geliştirin. Bu amaçla bugün Toskana Bölgesi (konsey ve konsey) ile İtalya’nın San Francisco Başkonsolosluğu arasında bir işbirliği anlaşması imzalandı. Konsoloslukta gerçekleştirilen imza törenine, Başkan Eugenio Giani, bölgesel konsey başkanı Antonio Mazzeo ve Başkonsolos Sergio Strozzi’nin görevlendirdiği ekonomi ve turizmden sorumlu meclis üyesi Leonardo Marras katıldı.

Marras, “Bu anlaşmayla zaten başlamış olan yolu resmileştiriyoruz” dedi. Amacımız, Toskana teknoloji transfer ekosisteminin Silikon Vadisi’ndeki en gelişmiş noktasını sunmak için Konsolosluk ile olan işbirliğimizi giderek pekiştirmektir”. Mazzeo şunu yineliyor: “Bu imza bir varış noktası değil, daha çok güçlenmek için önemli bir yeni başlangıç noktasıdır.” Toskana ve Kaliforniya arasındaki ilişkiler Bu, Eylül ayında Casa Toscana’nın doğuşuyla başladığımız ve Konsolosluğun paha biçilemez çalışmaları ve tüm Innovit ekibinin sunduğu destek sayesinde şimdiden ilk somut sonuçlarını vermeye başlayan bir yol. Bu bağı güçlendirmek, gelecekte iş sistemimize ve bölgemizdeki birçok mükemmelliğe daha fazla fırsat sunmamıza olanak tanıyacak.”

Başkonsolos Strozzi’ye göre, “İşbirliği Protokolü, son aylarda başlamış olan fiili bir işbirliğini imzalıyor ve Toskana ekosisteminin Silikon Vadisi ile ilişkilerinde güçlendirilmesine yönelik stratejik bir operasyonda Bölgeye, startuplara ve yenilikçi işletmelere yardımcı olmayı amaçlıyor. Anlaşma, iki bölgeden (Toskana ve Körfez Bölgesi) şirketler, üniversiteler, araştırma merkezleri ve inovasyon oyuncuları arasında yeni temaslar ve işbirlikleri ile sonuçlanıyor. Toskana Bölgesi’ni, bizimle ve Innovit’le son günlerde aktif olarak gelişen ve burada Innovit’te Silikon Vadisi mentorları ile yoğun bir eğitim programı takip eden yüksek teknolojik seviyeye sahip 18 Toskana girişimiyle aktif olarak geliştiren Innovit ile somut bir ortaklık başlatan ilk bölge olduğu için tebrik ediyorum. uzmanlar ve yatırımcılar. Toskana modelinin diğer Bölgeler için de ülkemizin tüm yenilikçilerinin yararına geçerli bir örnek teşkil edebileceğine inanıyorum.”

Anlaşma, Bölge (konsey ve konsey) ile San Francisco Başkonsolosluğu arasında, sunumlar ve bilgilendirme seminerleri bağlamında yeni kurulan şirketlerin ve yenilikçi KOBİ’lerin en iyi deneyimleriyle Toskana yüksek teknolojisini teşvik etmeyi amaçlayan bir işbirliği başlatmak için oluşturuldu. ve B2B, Silikon Vadisi’ndeki Amerikalı operatörlerle toplantılar ve ağ oluşturma. Nihai hedef, Toskana üretim sisteminin Amerika pazarındaki konumunu güçlendirmemize olanak tanıyan ortaklık fırsatlarının ve uluslararasılaşma süreçlerinin geliştirilmesidir.

Toskana, Toskana üretim sistemi ile ABD pazarı arasında karşılıklı bilgiyi teşvik etmeyi amaçlayan etkinliklerin organizasyonu ve tanıtımı için İtalya’nın San Francisco Başkonsolosluğuna destek vermeyi ve işbirliği sağlamayı taahhüt eder. Konsolosluk tarafından teşvik edilen iş dünyasının uluslararasılaşması temalarıyla ilgili girişimleri kendi kanalları ve faaliyetleri aracılığıyla bölgesel düzeyde yaymak ve KOBİ’leri ve yenilikçi start-up’ları destekleyen girişimleri tanımlamayı amaçlayan tüm eylemlere Konsolosluğu dahil etmek Toskana.

Kendi adına, San Francisco Başkonsolosluğu, Büyükelçilik bünyesinde Toskana ekonomik dokusunun ekonomik potansiyelini teşvik etmek, yenilikçi Toskana şirketlerinin uluslararasılaşma süreçlerini teşvik etmek için düzenlemeye karar verdiği girişimlerde Bölgeye destek ve yardım sağlamayı taahhüt eder. Amerika Birleşik Devletleri’nde ve San Francisco bölgesinde faaliyet gösteren kurum, idare ve kuruluşlarda ve Toskana’nın en modern ve yenilikçi girişimcilik gerçekliklerinin mükemmelliğini ve rekabet gücünü artırmayı amaçlayan girişimlerin organizasyonuna izin veren tüm eylemleri teşvik etmek.