Alival, işte taşınma anlaşması. Fabiani: “Bugün yeni bir sayfa yazılıyor”

Samuag

New member
Solda Ponte Buggianese belediye başkanı Nicola Tesi ve sağda Valerio Fabiani anlaşmayı imzaladı

Ponte Buggianese’de (PT) herkes oradaydı ve onlar, işçiler ve onların sendika temsilcileri ön sıradaydı. Ve kendi bölgesini savunduğu için büyük övgüyü hak eden belediye başkanı Nicola Tesi; Bölge, Valerio Fabiani ve Arti yapılarıyla birçok aileye gelecek sunacak yenilikçi bir anlaşma için sıraya girdi; işe almaya istekli olduklarını söyleyen yedi şirket. “Bugün, Alival işçilerine yanıt veren bir topluluk sözleşmesi. Artık hepsine yeni bir şans garanti edildiğine göre, sitenin yeniden sanayileştirilmesi için çalışmalar devam ediyor”. Bu nedenle, Eugenio Giani’nin iş ve şirket krizlerinden sorumlu danışmanının Ponte Buggianese’deki yönetim kurulu odasındaki Valerio Fabiani, “kurumsal sorumluluk ilkesini hatırlıyor: Lactalis’ten, terk etmek üzere olduğu tesisin yeniden sanayileştirilmesi için destek istedik ve aldık. Haftalar sonra o anlaşmayı da sonuçlandıracağız.”

Mozzarella üretimiyle tanınan Lactalis grubunun şirketi Ponte Buggianese’deki Alival fabrikasının eski çalışanlarına yönelik iş korumasının uygulanması bir yıldan biraz kısa sürdü. Nisan 2022’de duyurulan fabrikayı kapatma ve zorunlu işten çıkarmalara devam etme kararı (o sırada 69 çalışan, ancak ilgili endüstriler de tüm Valdinievole için kesinlikle ilgili kabul edilmelidir), iş ve işçileri korumak için çifte ihtiyaç dayattı. sitenin endüstriyel geleceği. Bugün, halen Alival’de çalışmakta olan 29 çalışanın işe alımını değerlendirmek isteyen yedi yerel şirketin taahhüdü ile ilk hedef masada. Yine bugün, 16 Mart Perşembe günü, gönüllü işten çıkarılma için şirkette uzlaşmayı imzalayan ve sendika sözleşmesinin öngördüğü ekonomik önlemlere erişimi olan aynı 29 kişi.
Öte yandan, yeniden sanayileşme konusunda, masadaki taraflar arasında ortak çalışmaya devam etmek için ortak bir taahhüt var. Bölge ile Lactalis karşılaştırması devam ediyor.

kurumsal taahhütler
Bölge, özellikle önemli krizlerle bağlantılı işten çıkarmalardan işçi kiralayan özel işverenlere katkı payı ve profesyonel yeniden eğitim için şirket kuponları sağlar. Arti ayrıca, bölgedeki şirketler için yararlı olan becerilerin tanımlanmasını desteklemek için eski Alival çalışanlarının profilini çıkarma çalışmalarına devam etmeyi taahhüt eder.

Kiralamak isteyen firmalar şunlardır:
Chiesina Uzzanese’nin (Pt) üretim birimlerinde suda çözünür ve biyolojik olarak parçalanabilir film üretimi yapan Ecopol Spa şirketi;
Italpork srl şirketi, Buggiano’nun (Pt) üretim birimlerinde sığır ve domuzların işlenmesi ve kesilmesi sektörü;
T Tecnica srl, Ponte Buggianese (Pt) üretim birimlerinde endüstri mühendisliği sektörü;
SATOS SPA firmasının, gıda ticaret ve üretim sektörü Buggiano (Pt) üretim biriminde;
Arbi Dario SPA şirketi, Monsummano Terme (Pt) üretim biriminde gıda üretimi ve ticareti sektörü;
Autocarrozzeria Buralli srl, mühendislik sektörü, Ponte Buggianese (Pt) üretim biriminde;
Conad Nord Ovest, Ponte Buggianese (Pt) sınırındaki alanlarda kendi ve üyelerinin mevcudiyeti).

Anlaşma açık kabul edilecek ve herhangi bir şirket katılabilir, öyle ki bazı şirketler bu saatlerde hala katılıyor.