Apple Tasarım Ödülleri: Alman geliştirici üçüncü kez ödül kazandı

celeron

Global Mod
Global Mod
42 finalist yarıştı; 14 uygulama ve oyun çok beğenilen ödüle layık görüldü: Apple, 10 Haziran Pazartesi günü başlayacak WWDC geliştirici konferansı öncesinde bu yılki Apple Tasarım Ödülleri'nin kazananlarını açıkladı. Bunların arasında Almanya'dan bir kazanan da var: App djay, Münih merkezli şirket için şimdiden üçüncü Apple ödülü oldu.

Reklamcılık

Alman geliştiriciler X-Hesapları aracılığıyla “Apple tarafından inovasyonda öncü olarak tanınmaktan inanılmaz bir onur duyuyoruz” dedi. DJ yazılımı, Apple Vision Pro için yerel sürümü nedeniyle yeni oluşturulan “Uzaysal Bilgi İşlem” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Üç Alman finalde

Algoriddim'in kurucusu ve CEO'su Karim Morsy'ye göre uygulama, DJ'lik tutkusunun bir ürünü olarak bilgisayar bilimi ve müzik eğitimi aldıktan sonra oluşturuldu. Diğer öğrencilerle birlikte birçok işletim sistemi için mevcut olan ve uzun yıllardır piyasada bulunan yazılımı yarattı. Apple ile ilişki yakın: Apple CEO'su Tim Cook Algoriddim'i Eylül 2019'da ziyaret etti Almanya ziyareti kapsamında.

Bu yılki tasarım ödüllerinin finalinde Almanya'dan toplam üç aday vardı. Apple ödülü yedi kategoride veriyor: eğlence ve keyif, katılım, yenilik, etkileşim, sosyal etki, görsel ve grafik tasarım ve mekansal bilgi işlem. Aşağıda kazanan uygulamalara genel bir bakış bulunmaktadır.

Bu yılın Apple Tasarım Ödülleri'nin kazananları: Minnettarız (Resim: Apple)

Diğer kazananlar

Eğlence ve keyif:

• Isuru Wanasinghe'den (Avustralya) Minnettarlık Taşıyor: Kullanıcıları daha mutlu etmek için tasarlanmış şükran egzersizleri içeren bir günlük uygulaması.
  • New York Times Games, New York Times Company (ABD): Uluslararası üne sahip gazete, yakın zamanda uygulamadaki oyun kataloğunu genişletti. Apple tasarımı ve kullanım kolaylığını övüyor.
Dahil etme:

• oko by AYES (Belçika): Uygulama, dokunsal ve akustik geri bildirim yoluyla yayaları trafik ışığı durumu hakkında bilgilendiriyor ve bu nedenle özellikle görme engelli kişileri hedefliyor.
  • Red Games Co. (ABD)'den Crayola Adventures: Renkli macera oyunu, dekorasyon yapma, bulmaca çözme ve hikaye kitapları okuma gibi birçok yaratıcı olanak sunuyor.
Yenilik:

• Procreate Dreams by Procreate (Avustralya): Tasarım aracı 2D animasyonlar oluşturmak için kullanılabilir. Apple, sezgisel kontrolleri ve Apple Pencil ile etkileşimi övüyor.
  • Lost in Play – Happy Juice Games (İsrail): Oyun, bulmacalarla çocukların hayal gücünde bir yolculuk sunuyor. İşaretle ve dokunarak macera, elle çizilmiş grafikler, öğrenmesi kolay etkileşimler ve oynanışla karakterize edilir.
Etkileşim:

• Crouton, Devin Davies (Yeni Zelanda): Uygulama, tarifleri kaydetmek, alışveriş listeleri ve mutfak için adım adım talimatlar oluşturmak için kullanılabilir.
  • Floppy Club'dan Rytmos (Danimarka): Rytmos, basit sürükleme hareketlerini kullanarak yollar oluşturarak bulmacaları çözmeniz için sizi zorluyor. Her seviye tamamlandıktan sonra gelişen şarkıya yeni bir öğe eklenir.
Sosyal etki:

• Gentler Stories'den Gentler Streak Fitness Takipçisi (Slovenya): Uygulama insanların yaşam tarzlarını iyileştirmeyi amaçlıyor. Hem fiziksel uygunluğu hem de zihinsel sağlığı dikkate alan iyimser ve cesaret verici hatırlatmalara dayanmaktadır. Sağlık verileri, egzersiz, dinlenme ve refahın izlenmesine yardımcı olacak şekilde düzenlenir ve entegre edilir.
  • The Wreck – The Pixel Hunt (Fransa): Görsel roman The Wreck, ailesini sonsuza kadar etkileyecek, hayatını değiştirecek bir karar vermesi için aniden hastaneye çağrılan yazar Junon'un hikayesini konu alıyor.
Görsel ve grafik tasarım:

• Rooms by Things, Inc. (ABD): Rooms, kullanıcılara üzerinde yaratıcı sahneler tasarlayabilecekleri boş bir beyaz tahta sunuyor.
  • NEOWIZ'den (Güney Kore) Lies of P: Macera oyunu klasik bir peri masalını yeniden yorumluyor. Yaratıcısını bulmak için yanmış bir şehirde bir yürüyüşten sağ çıkması gereken Geppetto'nun yarattığı robot bebeği kontrol ediyorsunuz.
Uzamsal Hesaplama:

• djay pro – Algoriddim GmbH (Almanya) tarafından hazırlanan DJ Uygulaması ve AI Mikseri: Apple, djay'i mekansal bir ortamda müzikle etkileşim kurmanın tamamen yeni bir yolu olarak övüyor.
  • Shapes and Stories'den Blackbox (ABD): Apple Vision Pro'daki Blackbox, oyuncuları uzamsal ekranın her açısını düşünmeye zorluyor.

(mki)

Haberin Sonu