Bakan Bozdağ’dan Almanya’ya reaksiyon

Samuag

New member
Seyahat Parkı davasında Osman Kavala hakkında ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası verilmesi üzerine Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Almanya Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Twitter’dan yaptığı açıklamada yaşanan bu gelişmeye sert reaksiyon gösterdi.

”HADDİNİ AŞAN ALMANYA’YI KINIYORUM”

Bakan Bozdağ, paylaşımında şu sözlere yer verdi:

”Türkiye tam bağımsız bir devlettir. Türk milleti ismine karar veren Türk yargısı da tam bağımsızdır. Türk yargıçları;Anayasaya, kanuna ve hukuka uygun olarak vicdan kanaatlerine nazaran karar verirler. Haddini aşan Almanya’yı kınıyorum ve milletlerarası hukuka uymaya davet ediyorum.

”ALMANYA TÜRKİYE’YE DEĞİL KENDİNE BAKSIN”

Kraichtal ve Backnang yangınını,Solingen Faciası,Ludwigshafen Yangını,Hanau’da ırkçı terör saldırısı ve NSU Davası üzere kaç katliamın faillerinin yargılandığı davalarda Almanya’nın hukuku nasıl ayaklar altına aldığına tüm dünya şahittir. Almanya Türkiye’ye değil kendine baksın.

”TÜRKİYE’NİN İÇİŞLERİNE AÇIK BİR MÜDAHALE GİRİŞİMİ”

Ülkemizde görülmekte olan bir dava ile ilgili Berlin Büyükelçimizin Almanya Dışişleri Bakanlığı’na çağrılması, Türkiye’nin içişlerine açık bir müdahale teşebbüsüdür. Almanya dahil hiç bir ülkenin Türkiye’nin içişlerine müdahale teşebbüsü hakkı da haddi de değildir.”