Beşiktaş’ın genci 2026’nın yıldız adayları içinde gösterildi!

DeSouza

Global Mod
Global Mod
İngiliz medyası, Spor Toto Muhteşem Lig’de Beşiktaş forması giyen genç yıldız Demir Ege Tıknaz’ı patlama yapacak genç yıldızlar ortasına aldı.
The Athletic’in haberine nazaran, 2022 Dünya Kupası’nın sona ermesiyle başlatmış olduğu bir programla bir arada 2026 Dünya Kupası’nda dünyanın dört bir yanında 7 genç oyuncuyu öne çıkartırken bunların içinde siyah-beyazlı takımın genç yıldızı da yer aldı.

Düzenli bir biçimde tahlil edilecekler

Haberde yer alan ayrıntılarda yalnızca 7 oyuncuya yer verilen listede, oyuncuların Dünya Kupası’na kadar takip edileceği belirtilirken, Beşiktaşlı Demir Ege için İngiliz sitesi şu kelamları kullandı:

“İstanbul doğumlu yetenekli bir orta saha oyuncusu olan Demir, sistemli olarak Beşiktaş’ın 19 yaş altı liglerinde ve Avrupa’nın en âlâ kulüplerinin birinci kadrosuna geçiş kapısı olarak görülen UEFA Gençlik Ligi’nde forma giydi. Topa hakimiyeti ve son üçte birlik pas verme yeteneği onu başkalarından ayırdı.”

2026 Dünya Kupası’na kadar oyuncuların tahlili daima biçimde devam edeceğini belirtilen haberde, Demir Ege, The Athletic’e verdiği röportajda 16 yaşında sakatlandıktan daha sonra geri dönüşünü şu kelamları anlattı:

“Asla pes etmedim ve her zamankinden daha fazla çalıştım ve bu sahiden gelişmeme yardımcı oldu. Bu faydalanma beni değiştirdi ve beni daha olgun yaptı.”

BEŞİKTAŞ’IN DÜNYA KUPASI’NA KADAR OYNADIĞI MAÇLARIN TÜM ÖZETLERİ BURADA!

Orta sahanın her yerinde oynayabiliyor
Beşiktaş altyapısından yetişen 18 yaşındaki Demir, Türkiye U-18 Ulusal Grubu’yla da 4 maça çıkarken, bu dönem U-19 Üstün Lig’inde çıktığı 25 maçta 2 gol atma başarısı gösterdi. Siyah-beyazlı grupla 2026 yılına kadar mukavelesi bulunan 2004 doğumlu genç oyuncu, merkez orta saha, ön libero ve on numara durumlarında forma giyiyor.

Listede yer alan başka genç oyuncular ise Luphumlo Sifumba, Alfie Devine, Kang Seong-jin, Adrian Segecic, Bikash Yumnam ve Salvador Mareşali.