Beşiktaş’ta tarihi binanın çatısı yoldan geçen arabanın üzerine düştü

Samuag

New member
Beşiktaş Ortaköy Mecidiye Mahallesi Muvakkit Sokak üstündeki vakfa ilişkin olduğu öğrenilen 2 katlı binanın çatısı bilinmeyen bir niçinle çöktü. Çatının çökmesiyle binanın yan duvarları yolda geçen otomobillerin üzerine devrildi. Araba şoförü kazadan baht yapıtı yara almadan kurtuldu.

İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sıhhat grupları sevk edildi. Polis takımları olay yerine güvenlik şeridi çekerken, itfaiye takımları de inceleme yaptı. Çatısı çöken binada bir kişinin yaşadığı lakin olay sırasında meskende olmadığı öğrenildi. Çatının çökmesi esnasında sokakta kimsenin olmaması ise mümkün bir faciayı önledi.

“ARABAYI VURDUM SANDIM”

Çatının çöktüğü araç içerisinde bulunan otopark nazaranvlisi Ercan Akyüz, “Ben otomobille çıkarken bir çıtırtı sesi geldi. Ne olduğunu anlayamadım, arabayı vurdum zannettim. sonrasındasında bir baktım ki üstten çatıdan bir şeyler düştü. Otomobilin içi bembeyaz oldu. O anda otomobilden attım kendimi. Binada 1 kişi yaşıyordu lakin öteki bir yerdeymiş. Ben de bir şey yok epey şükür” dedi.

Grupların olay yerindeki çalışması sürüyor.