Bodrum’da 80 milyon liralık vurgun savı: ‘Süperstar’ Alev’in tabiri ortaya çıktı

Samuag

New member
Muğla’nın Bodrum ilçesinde emlak ve inşaat işleri yapılan firmanın sahibi Alev Yücel, biroldukça bireyden para toplayıp, kiraladıkları meskenlerden kar hissesi vereceğini söylemiş oldu.

Argümana göre, satışlardan yüzde 35 kardan hisse veren firma, bir süre tertipli olarak ödeme yaptı. İlerleyen süreçte firma, kimseye rastgele bir ödeme yapmadı. Ödemesini alamayan şahıslar de polise giderek şikayetçi oldu.

50 KİŞİ ŞİKAYETÇİ OLDU

50 kişinin şikayetçi olduğu olay ile ilgili inceleme başlatıldı. Ayrıyeten mağdurlardan 3’ünün de savcılığa kabahat duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

800 ŞAHISTAN 80 MİLYON LİRA TOPLANDI ARGÜMANI

Mağdurlar, firmanın 800 şahıstan 80 milyon lira topladığını tez etti. Ayrıyeten Alev Yücel’in, cep telefonuna ileti atan mağdurlara iş yaptıklarını, kimseyi nüfusuna almadığını, ellerinde mukavele olduğunu, vakti ve sabrı olmadığını yazarak yanıt verdiği ileri sürüldü.

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Gayret Küme Amirliği takımlarınca düzenlenen operasyonda firmanın sahibi Alev Yücel., babası S.Y., annesi M.Y., arkadaşı G.G. ve C.G., gözaltına alındı. Mağdur olduğu teziyle gazetecilere açıklama yapan firmanın eski çalışanı D.Y. de gözaltına alındı.

DEVELERİNE EL KONULDU

Polisteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden Alev Yücel, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı, öbür 5 kuşkulu ise isimli denetim koşulu ile hür bırakıldı. ‘Süperstar’ lakaplı Yücel’in banka hesapları bloke edildi, gayrimenkul ve araçlarına şerh konuldu. Yücel’in kabahatten elde ettiği gelirle 2 milyon liraya satın aldığı ileri sürülen 3 devesine de el konuldu.

”KİMSEYİ DOLANDIRMADIM”

Öte yandan Alev Yücel’in savcılıktaki sözü ortaya çıktı. Yücel, dolandırıcılık savlarını kabul etmediğini belirterek şöyleki konuştu:

“Kış mevsiminde elden para toplayarak villa kiralıyorum. Turizm döneminde villaları yüksek fiyatla kira veriyorum. Hem bu türlü kar ediyorum birebir vakitte para topladığım şahıslara kar hissesi veriyorum. Gazetelerde haberler çıktığı için şikayetçi sayısı arttı. Yoksa bir problem yoktu. Suçlamaları kabul etmiyorum. Kimseyi dolandırmadım.”