Büyükada’da sokak ortasında kız çocuğunu kaçırmaya çalıştı

Samuag

New member
Büyükada’da sokak ortasında kız çocuğunu kaçırmaya çalışan kişiyi vatandaşlar engelledi.

Olay, geçtiğimiz haftalarda Büyükada’da yaşandı. Argümana göre H.G. isimli şahıs, yaşı küçük kız çocuğuna sarılarak çocuğu kaçırmaya çalıştı.

Kız çocuğu paniğe kapılsa da etraftaki vatandaşların kendisini fark etmesi için ‘imdat çağrısı’ manasına gelen el işareti yaptı. Vatandaşı ve çocuğu fark eden etraftaki esnaf, bu kişinin yanına gelerek kızın nesi olduğunu sorduklarında akrabası olduğunu söylemiş oldu. Ancak o esnada kız çocuğunun yanından koşarak kaçtığını bakılırsan ve annesi ile babasının kız çocuğunu aradığını öğrenen esnaf, bu sefer şahsa saldırarak dövdü.

TUTUKLANDI

Polis tarafınca yakalanan H.G. isimli şahıs ‘çocuğun kaçırılması ve alıkonulması’ ile ‘çocuğun cinsel istismarı’ hatasından tutuklanırken, emniyet takımları olayla ilgili çalışma başlattı.

“BİZ SORDUK O ESNADA KIZ KAÇTI”

Kız çocuğunu kaçırmaya çalışan bireye mani olan vatandaşlardan Levent Budak, olay anını şu biçimde anlattı:

“Ada ve kıyı kalabalıktı. Adam kızı alıyor, elinden tutarak gdolayıyor. Gdolayırken de biz burada fark ediyoruz. Masa ve sandalyelere takılıp düşüyorlar. Adama ‘sen çocuğun nesi oluyorsun’ diye soruyoruz. ‘Dayısıyım amcasıyım’ üzere şeyler söylemiş oldu. daha sonrasında kız bir anda kaçtı. Natürel o esnada bizim bilmediğimiz bir imdat daveti varmış herbiçimde. Onu biz fark edemedik. Oysa kız eliyle onu yapıyormuş. Onu ben hadiseden daha sonra öğrendim. Biz sorduk o esnada kız kaçtı.

Ben adamı takip ettim. Takip ederken annesi ile babasını gördüm. ‘Kızınızı mı arıyorsunuz’ diye sordum. Onlar da evet deyince olayı anladım. Adamı etkisiz hale getirdik. Ben adamı tanımıyorum. Yer tıklım tıklım kalabalıktı, kıyıdaki restoranlar da büsbütün doluydu, ben de son anda fark etim. Fark edemeyebilirdik de.”