“Bunu sorgulayacağım”

DeSouza

Global Mod
Global Mod
Spor Toto Muhteşem Lig’in 16. haftasında deplasmanda VavaCars Fatih Karagümrük’e 4-1 mağlup olan Trabzonspor’un teknik yöneticisi Abdullah Avcı, ekibinin yeterli çaba etmediğini ve şık olmayan bir sonuçla alandan ayrıldıklarını söylemiş oldu.
Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Avcı, “Dört gün evvel çok yüksek güçte oynayan ekibin 4 gün daha sonra tam aksisi siyahla beyaz üzere olması bize hiç yakışmadı. Şık olmadı, bunu sorgulayacağım. Dört gün evvel kazandıktan daha sonra rotasyon yapayım mı yapmayayım mı dedik, yapmayı düşünüyordum lakin daha sonrasında vazgeçip kazanan grupla yüksek güçle devam etmek istedik. Tahminen de yapmak gerekiyordu. Reaksiyon vermemek, çaba etmemek benim ve Trabzonspor’un alışık olmadığı bir durum, bu hiç şık olmadı. Bunu sorgulayacağım.” dedi.
Maça baskıyla başladıklarını belirten Avcı, şöyleki konuştu:
“Baskıyı fırsata çevirme bahtımız oluşmuştu. Bunu değerlendiremedik, daha sonrasında yediğimiz gol ve attığımız gol var. Birinci 20 dakikadan daha sonra devreye girmeyi bekliyorduk. daha sonrasında kenar ortayla ikinci golü yedik. Baskıları yaptığımızda oyun kurmada yanılgılar yaptık, her vakit yanlışsız kullandığımız şeyleri, pasın şiddetini, pasın kalitesini, hareketsizlik, hareket etmeyen ağır oynayan bir durumumuz oluştu. Rakip de ikinci yarıda 10 kişi kaldı, oyunu domine etmemiz gerekti. Rakibi tebrik ediyorum, biz hem performans hem oyun olarak bu kadar oyunun haricinde kalamayız. Geçen hafta Türkiye’nin gündemini değiştir, yarışın içine tekrar gir, bugün bu kadar kolay teslim olamayız, Trabzonspor bu biçimde kolay teslim olmaz, ben de olmam. Buna bakacağız. 2022 yılında birfazlaca kupa ve muvaffakiyet kazanmış ekip, yılbaşı kapanışı bu türlü yapmamalıydı. Özür diliyoruz taraftarımızdan. Önümüzdeki hafta yine devam edeceğiz. Çok mutsuzum, güzel bir yeni dönem girişi olmadı. Bundan ne çıkaracağız ona bakacağız. Taraftarımıza özür diliyoruz.”
Edin Visca’nın sakatlığı hakkında da bilgi veren Avcı, “Edin’in, köprücük kemiğinde kırık var. Daha evvel kolundaydı, artık köprücük kemiğinde. Operasyon olup olmayacağı yarın aşikâr olacak. kimi vakit oyuncuyu kaybediyorsunuz ona fazlaca üzülüyorsunuz fakat bu türlü maçı kaybetmek de zihinsel olarak beni epey yordu. Edin’e geçmiş olsun diyorum.” değerlendirmesinde bulundu.