Bursa’da ‘istek şarkı’ dayağı: Müzisyeni öldüresiye dövdüler

Samuag

New member
Bursa’da bir cümbüş yerinde 10 kişi, istekte bulundukları parçayı ikinci kere çalmadığı sebebi öne sürülerek tartıştıkları müzisyeni öldüresiye dövdü.

Olay, Mudanya ilçesinin Eşkel semtindeki bir cümbüş yerinde meydana geldi.

İddiaya göre, yere gelen 10 kişilik küme, o sırada sahnede olan müzisyen Özkan Süslerer’den ikinci sefer birebir parçayı çalmasını istedi.

Müzisyen Süslerer ise çiftetelliyi biraz vakit geçtikten daha sonra tekrar çalacağını belirtti.

Bunun üzerine 10 kişilik müzisyenle kelamlı olarak tartışmaya başladı, yer çalışanları ile müşterilerinin ortaya girmeyi kelamlı tartışma sonlandırıldı.

MOLAYA ÇIKMASINI BEKLEDİLER

Saldırganlar sahnedeki çalışanların bir süre molaya çıkmasını bekledi. Bu esnada Özkan Süslerer’in molaya çıktığını bakılırsan 10 kişi art bahçede yakaladığı müzisyeni öldüresiye dövdü.

Olayı nazarann yer çalışanları hengameyi tekrar ayırırken, durumu 112 Acil Davet Merkez’ine bildirdi.

KABURGASI KIRILDI

İhbar üzerine gelen sıhhat nazaranvlileri kaburgası kırılan ve yüzü tanınmayacak hale gelen Süslerer’i hastaneye sevk ederken, jandarma grupları yaşanan olayla ilgili tahkikat başlattı.

Ölümden döndüğünü belirten müzisyen Süslerer olayı şöyleki anlattı:

”Oyun havası çalıyorduk. Yaklaşık 10 dakika daha sonra sanatkarın gelmesiyle müziğe orta verdik. çabucak sonrasında yanıma sahnede oyun oynayan müşterilerden biri geldi ve bana birebir parçayı bir kere daha çalmamı söylemiş oldu.

yeniden çiftetelli çalmamı istediler. Ben de bir müddet daha sonra yeniden çalacağımı belirttim. Akabinde benimle küfürlü konuşmaya başladı. Ben bir daha sabırlı davranıp bir şey demedim.

”PUSU KURDULAR”

daha sonra bu 10 kişi bana pusu kurdular. Mola yapmamı beklemişler. Mola yapmak için art bahçeye çıkınca bir anda darp etmeye başladılar. Bir türlü kaçamadım. Kaburgamda kırık ve omzumda çıkık oluştu. 3 gündür işe gidemiyorum. Bu şahıslardan şikayetçiyim. İki telefonum da kırıldı.”

SALDIRGANLAR ARANIYOR

Jandarma takımları güvenlik kamerasından tespit ettiği zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.