Cisl Siena toplantısında Giani: “Pek çok kriz devam ediyor, ancak tatmin edici istihdam beklentileri”

Samuag

New member
“Sürmekte olan krizler var, ancak Toskana’da, birçok büyümenin etkinleştirildiği ekonomik trendde de oldukça tatmin edici sonuçlara işaret eden bir istihdam beklentisi görüyoruz”. Başkan Eugenio Giani bunu bu öğleden sonra Siena’da Cisl Toscana tarafından düzenlenen ve diğerlerinin yanı sıra sendikanın ulusal sekreteri Luigi Sbarra ve Kardinal’in konuşmalarının yapıldığı bir toplantı olan “Kalkınma, çalışma, sosyal içerme için refah”a katılırken söyledi. Siena başpiskoposu Augusto Paolo Lojudice.

“Üretim sistemlerinin derin dönüşümlerden geçmekte olduğu aşikar,” diye ekledi Giani, Bölge olarak Pnrr aracılığıyla yapılabileceklere ek olarak Avrupa fonları ERDF, ESF’den birçok kaynağı kullanıma sunuyoruz”.

Başkan, Toskana’nın sadece kalkınmaya değil, aynı zamanda refaha da gösterdiği ilginin altını çizmeye hevesliydi.

“Bugün Toskana’da Pnrr için onaylanmış 4900 projemiz var, bu 4 ve 6 milyara eşit, eş finansmanla birlikte 6 ve 2 milyar oluyor”, ancak “aynı zamanda refah konusunda çok güçlü bir işaret veriyoruz” diye sözlerini tamamladı. , yakında faaliyete geçecek olan “Nidi bedava” konuşmasından alıntı yaparak: “Önümüzdeki 5 yıl içinde geliri 35 bin Euro’nun altında olan ailelerin ücretsiz anaokulu olması için 230 milyon tahsis ettik”.

Toplantıda, çalışma ve mesleki eğitimden sorumlu meclis üyesi Alessandra Nardini de video bağlantısı aracılığıyla konuşarak, “uyumun güçlendirilmesinin, bölgesel yönetimin bu yasama organındaki sendika örgütleri ve sosyal ortaklarla kendisine koyduğu bir hedef olduğunu, çünkü karşılaştırma sayesinde daha etkili politikalar uygulayabiliriz”. “Aktif çalışma politikaları ve eğitimi ile ilgili her seçimde izlediğimiz yöntem budur – diye açıkladı – Üçlü Daimi Bölge Komisyonu ile ortaya koyduğumuz ve bizi tanımına götüren yolu düşünüyorum. Karşılaştırmayı bölgelere de genişlettiğimiz Yeni İş Anlaşması. Yerel eğitim paktları aracılığıyla yerel eğitim ihtiyaçlarını haritalandırmaya bölgeleri nasıl dahil ettik”. Nardini, “Krizin özellikle zor bir aşamasından geçiyoruz, ancak bu aynı zamanda olağanüstü miktarda kaynağın emrimizde olduğu bir an” dedi. merkez istikrarlı, güvenli ve kaliteli”.

Irpet’in müdürü Nicola Sciclone, Bölgenin çalışma, eğitim, öğretim ve araştırma departmanı müdürü Francesca Giovani ve sosyal konsey üyesi Serena Spinelli’nin sekreterya başkanı Sara Nocentini de CISL girişiminde yer aldı.