Emekli profesörü 10 günde 10 milyon TL dolandırdılar

Samuag

New member
79 yaşındaki emekli Prof. Dr. Ahmet Demirel, İstanbul Bebek’te ikamet ediyordu. Geçtiğimiz günlerde kendisini arayan ve emniyette yetkili amir olarak tanıtan telefondaki kişi, yaşlı adama Çeşme’de kimlik ayrıntılarının kullanılarak bir dolandırıcılık yapıldığını ve bu durumla ilgisinin olup olmadığını sordu.

DOLANDIRICILARIN AĞINA DÜŞTÜ

Bunun için profesördilk evvel TC kimlik numarasını, sonrasındasında konuttaki pahalı eşyaların fotoğraflarının paylaşmasını isteyen kelamda polisin talebiyle Ahmet Demirel gerekli ayrıntıları paylaştı.

Sabah gazetesinde yer alan habere bakılırsa para ve ziynet eşyalarda parmak izi araştırması yapılacağını söyleyen telefondaki kelamda polis, polis kimliğinin fotoğrafını iletileşme programı üzerinden emekli doktora gönderdi. ondan sonrasında kasadaki ve bankadaki tüm gayrimenkullerin fotoğraflarını çeken Demirel, poşete koyduğu 1 milyon lira ve 160 adet tam altın üzere birfazlaca ziynet eşyaları, Arif Paşa Korusu’nda buluştuğu şüpheliye teslim etti.YAKLAŞIK 10 MİLYONLUK VURGUN

Akabinde bir daha aranan emekli profesör, bu sefer konuttaki paraların tümünün teslim edilmesi gerektiğini söyleyerek, tüm paraları alması gerektiği söylendi. Akabinde kapıya gelen şahıs bu defa 200 bin doları alarak binadan ayrıldı.

Olay üzerinden 10 gün geçtikten daha sonra bir daha Ahmet Demirel’i arayan dolandırıcı, “Tüm bankalardaki paranızı çekin” talimatıyla Bebek’teki özel bir bankanın şubesine gitti. Bu bankadaki 250 bin doları da çeken Ahmet Demirel, bir daha kapıya gelen kelamda nazaranvliye bu parayı da teslim etti. Emekli profesör, bu parayla birlikte dolandırıcılara toplamda 10 milyon lira verdi.

KIZI DOLANDIRILDIĞINI ANLADI

Parayı teslim ettikten bir süre daha sonra Ahmet Demirel’in kendisi üzere tabip kızı babasını ziyarete geldi. Durumu kızına anlatan profesör dolandırıldığını fark edince kızıyla birlikte polis merkezine başvurdu. Kendisini dolandıran bireylerin cezalandırılmasını isteyen yaşlı profesörün ihbarı akabinde olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.