Emine Erdoğan, KYK Yurdu’nda kalan kız öğrencilerle iftar yaptı

Samuag

New member
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan KYK Hacı Ömer Sabancı Kız Öğrenci Yurdu’na sürpriz ziyarette bulunarak kız öğrencilerle iftar yaptı. İftar yemeği öncesi yurda gelen Emine Erdoğan bir süre öğrencilerle sohbet ettikten daha sonra yurt yemekhanesine geçti.

Tabildot kuyruğuna giren Erdoğan, öğrencilerin ağır ilgisiyle karşılaşırken öğrencilerle kucak kucak fotoğraf çektirdi.

Yemekleri aldıktan daha sonra öğrencilerle birebir masada orucunu açan Emine Erdoğan, masadaki öğrencilerle tek tek ilgilendi. İftar daha sonrası Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve eşi Betül Kasapoğlu, Emine Erdoğan’a ziyaret anısına tablo takdim etti. Emine Erdoğan, öğrencilere Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüştürülebilir bez çantalar içerisinde termos ve ajanda armağan ederken öğrencilerle toplu hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Ziyaret daha sonrası toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunan Emine Erdoğan, şunları aktardı:

“Bugün orucumuzu Ankara Sabancı Kız Öğrenci Yurdu’nda öğrencilerimizle bir arada açtık. Muhabbetlerine doyamadığım her bir kızımız, hayallerine giden yolda emek ve muvaffakiyet ile emin adımlarla yürüyor. Gözlerindeki inanç ve kararlılık yarınlara umut dolu bakmamızı sağlıyor.”

Emine Erdoğan ile birebir masada yemek yiyen, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu İdaresi öğrencisi Yasemin Durmuşoğlu, Emine Erdoğan ile karşılaşınca şaşırdıklarını lisana getirdi.

Gazi Üniversitesi Güç Sistemleri Mühendisliği öğrencisi Cansel Kaya, Emine Erdoğan’ın ziyaretini heyecanla karşıladıklarını belirterek, “Son anda geldi, karşımızda görür görmez inanamadık, epeyce şaşırdık. Başta epeyce gerildim, nasıl davranacağımı bilemedim fakat kendisi masaya oturduğu anda sıcaklığı bize verdi” dedi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Materyal ve Metalürji Mühendisliği öğrencisi Nursena Keçiyokuşu ise Emine Erdoğan’ın ziyaretinden duyduğu memnunluğu ve heyecanı lisana getirerek, “Çok hoş bir sohbetti, hayli teşekkür ederim” dedi.