Fendi, Toskana’daki yeni lojistik merkez. Giani’nin memnuniyeti

Samuag

New member
Toskana Bölgesi, bölgedeki mevcut yüksek zanaatkarlığı ve moda alanında yabancı ve İtalyan yatırımcılarla seçmeli ilişkiyi geliştirebilecek en hayati üretim alanlarından biri olarak lüks sektöre odaklanmaktadır. “Fendi’nin Toskana’daki faaliyetlerini Bagno a Ripoli’deki yeni üretim sahasının ardından lojistiğe daha fazla yatırım yaparak pekiştirmeye karar vermesinden memnunum”. Eugenio Giani, Fendi srl’nin yeni lojistik merkezi ve Serravalle Pistoiese’deki sanayi bölgelerinin geliştirilmesi için Pazartesi günü Giunta tarafından onaylanan bir mutabakat zaptı teklifini böyle yorumluyor.

Fendi’nin Pistoia eyaletindeki yeni alanı kesin olarak ele geçirmesini beklerken, bölge konseyinin kararı, belediye başkanı Piero Lunardi ve genel müdürü ile önümüzdeki haftalarda imzalanacak olan protokolün hatlarını öngörüyor. Fendi, Serge Brunschwig.

Şirket, Serravalle Pistoiese belediyesinde bu amaç için uygun bir alan belirleyerek Toskana’da yeni bir lojistik merkezi edinme ihtiyacını fark etti. Bu perspektifte, işin büyümesine yardımcı olmak ve bölge üzerinde olumlu etkiler yaratmak için kurumlarla işbirliğinin esas olduğunu ve bu nedenle Giani’nin altını çiziyor, “Toskana Bölgesi ve Serravalle Pistoiese Belediyesi, şirkete her şeyi sağlamayı amaçlıyor. idari ve altyapısal uyum açısından gerekli desteğin verilmesi”.

Bu, 2001 yılında lüks sektöründe lider olan LVMH grubunun bir parçası haline gelen, dünya çapında köklü tarihi bir marka ile Bölge’nin ilişkisine gösterilen özenin teyididir. 2019 yılında şirket, deri ürünleri üretimini artırma ihtiyacına yanıt vermek amacıyla Bagno a Ripoli’de genç zanaatkarlar için yeni bir üretim, geliştirme, malzeme araştırma ve eğitim merkezi ve ayrıca eğitime adanmış bir deri okulu aracılığıyla Toskana’yı seçmişti. uzman personelden oluşmaktadır.

Proje, lojistik merkezin ihtiyaçlarının yaklaşık %50’sini oluşturan 1 MW’lık enerji üretecek ve aynı zamanda tamamen faaliyete geçtiğinde yaklaşık 200 birimin bölge üzerinde önemli bir istihdam etkisi. Ayrıca bu cephede, işe alım ve eğitimi desteklemek için kurumlarla yakın bir sinerji olasılığı öngörülmektedir.

Protokol önerisi, başkanın inisiyatifiyle Konsey’e ulaştı ve yatırım Toskana ofisi (Toskana Bölgesel Rekabet Edebilirlik Müdürlüğü ve yönetim otoritesi) tarafından Serravalle Pistoiese Belediyesi ofisleri ve Fendi’nin kendisi ile işbirliği içinde hazırlandı.