Fidye yazılımı koruması içeren Kubernetes yedeklemesi: K10 kutusu denetim günlüklerini inceler

celeron

Global Mod
Global Mod
Veeam, Miami’deki VeeamOn şirket içi sergisinde Kubernetes yedekleme yazılımı Kasten K10’un 6.0 sürümünü tanıttı. Yenilikler ile yedekleme yazılımı sağlayıcısı, Kubernetes’teki hızlı gelişmeleri hesaba katmak istiyor. Pek çok dahili ayarlamaya ek olarak, yeni sürüm 6.0’daki Kasten K10 artık 1.26 sürümündeki Kubernetes’in yanı sıra Red Hat’in OpenShift Konteyner Platformu (OCP), VMware Tanzu ve hiper ölçekleyici Azure AKS’nin yönetilen teklifleri gibi tüm yaygın ticari Kubernetes dağıtımlarını destekliyor , Amazon EKS ve Google Kubernetes Engine (GKE). Teknik olarak Kasten K10, Kubernetes kümesinde Kubernetes’e özgü bir dağıtım olarak çalışır ve bu nedenle kümede var olan kaynaklara ilişkin tam bir genel bakışa sahiptir.

Daha kolay hareket için Kutu K10

Sağlayıcıya göre sürüm 6.0, ölçeklenebilirlik ve verimlilik alanlarında önemli iyileştirmeler getiriyor. Yeni Uygulama Parmak İzi işleviyle, kullanıcılar, uygulamanın tutarlı bir şekilde güvenliğini sağlamak için kurum içi açık kaynak çerçevesi Kanister’e dayalı olarak güvenli hale getirilecek uygulamaları otomatik olarak uygun bir plana atayabilecekler. Platform ayrıca, uygulamaları farklı ortamlar arasında geri yüklerken ve taşırken genellikle gerekli olan gelişmiş meta veri dönüşümü sunar. Ayrıca Veeam, Red Hat’in OpenShift sanallaştırması için sanal makine kurtarma iş akışını kolaylaştırdı ve birden çok kümede lisans yönetimini geliştirdi.

Yeni sürümün bir başka odak noktası da fidye yazılımı saldırılarına karşı korumadır: Bunu yapmak için araç, Kubernetes tarafından oluşturulan denetim günlüklerini analiz eder. Ayrıca, Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes (Red Hat ACS) ve Amazon’un GuardDuty tehdit algılama hizmeti ile artık entegrasyonlar var.

Veeam, 2017 yılında start-up olarak kurulan Kasten.IO şirketini Ekim 2020’de o zamanki Kasten K10 Sürüm 4.5 ile devraldı. Sürüm 6.0’ın bu yılın ikinci çeyreği sonunda çıkması bekleniyor ancak üretici firma henüz kesin bir tarih açıklamadı. Kasten K10 ile veri korumayı denemek isteyen şirketler için Veeam, maksimum 5 Kubernetes çalışan düğümüne sahip Kubernetes kümeleri için tüm işlevleri sunan ücretsiz bir sürüm sunuyor.

iX Magazine'den daha fazlası

iX Magazine'den daha fazlası

(jvo)

Haberin Sonu