GEW, Berlin okullarının dijitalleştirilmesinde daha fazla hız çağrısı yapıyor

celeron

Global Mod
Global Mod
Eğitim ve Bilim Birliği (GEW), Berlin okullarında dijitalleşmede daha fazla hız çağrısı yapıyor. GEW Salı günü yaptığı açıklamada, teknik cihazlara sahip ekipmanın yalnızca bir ilk adım olduğunu, çünkü birçok okulun temel bir altyapıdan yoksun olduğunu söyledi. Genel Müdür Markus Hanisch, “Berlin’deki okulların birçoğunun geniş bant erişimi bile yok, bu da dijital bir okuldan bahsetmeyi mümkün kılacaktır” dedi.

Öğretmenler için daha iyi dijitalleştirme kavramlarına ve daha fazla eğitim fırsatlarına ihtiyaç vardır. Hanisch, “Pek çok öğretmen de bu cihazlarla çalışmaya, bakımını yapmaya ve yönetmeye hazır değil. Açıkça daha iyi bir BT altyapısına ihtiyacımız var. Basitçe bir beyaz tahta veya bir yığın iPad almak – bu bir dijital okul yapmaz,” diye açıkladı Hanisch.

2024 yılı sonuna kadar fiber optik bağlantı

Senato’dan alınan bilgiye göre, Mart ayı sonu itibarıyla 645 genel eğitim okulundan 144’ü fiber optik bağlantı ile donatıldı. Eğitim idaresi, “Hedef, Berlin’deki tüm devlet okullarını 1GBit/sn’lik bir bant genişliği ile donatmak” diyor. Ancak her şeyden önce, tüm genel okulların 2024’ün sonuna kadar geniş bant bağlantısına sahip olması gerekiyor.

Senato’ya göre, Berlin okullarının yaklaşık dörtte üçünde beyaz tahta gibi dijital sunum teknikleri var. Çeşitli projelerle dijitalleşme daha da ileriye taşınacak. Senato, öğretmenler için dijital masalara, okul çocukları için öğrenme platformlarına ve idari ve eğitim faaliyetleri için kapsayıcı hizmet konseptlerine atıfta bulunur.

Örneğin Hunsrück’teki Berlin ilkokulu 2014’ten beri “tebeşirsiz” ve öğrencileri birinci sınıftan itibaren dijital derslerle tanıştırıyor. BT süpervizörü Simon Stulhofer, “Dijitalleşme belirleyici bir sosyal sorun olduğu için bu önemli,” dedi. Dersler için tebeşir yerine 26 adet etkileşimli tahta bulunmaktadır. Ayrıca, her sınıfta üç ila beş bilgisayar mevcuttur. 2021 yılından itibaren okul ayrıca fiber optik bağlantı ile donatıldı.

2019’dan bu yana, federal ve eyalet hükümetleri, Digital Pact School programının bir parçası olarak dijitalleşmeyi zorluyor. 2024’ün sonunda Berlin’in emrinde 257 milyon avro olacak. Bunun 10,4 milyon avroluk kısmı şimdiden harcandı.

Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Onayınız ile harici bir anket (Opinary GmbH) buraya yüklenecektir.

Anketleri her zaman yükle

Anketi şimdi yükle

(kbe)

Haberin Sonu