İBB Lideri Ekrem İmamoğlu: Cumhurbaşkanlığı adaylığı gündemimde yok

Samuag

New member
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri İmamoğlu, Doğu Karadeniz’deki bayram ziyareti kapsamında Trabzon’da bir otelde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ekrem İmamoğlu kendisine yöneltilen Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna karşılık verdi.

İmamoğlu şunları söylemiş oldu: “Cumhurbaşkanlığı adaylığı problemi elbette ki benim gündemimde yok lakin benim gündemimde önümüzdeki seçimde değişim var. tıpkı vakitte tanım edemeyeceğim düzeyde var. Bu değişime hepimizin muhtaçlığı var. Örneğin, en başta sorun yaşayan kişi benim. Ben burada 150 unsurluk İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin engellendiği, meşakkat yahut zulüm çektiği sorunlar diye sıralasam 150 yetmez. Bir 150 daha müellifim. Türkiye’deki değişime bu ülkedeki kamu yöneticilerinin gereksinimi var. Bu ülkenin belediye liderlerinin gereksinimi var. İçtenlikle söylüyorum ki, AK Parti’li belediye liderlerinin da gereksinimi var. Zira kelamını söyleyemeyen, sesini çıkaramayan, bir hususta beyanda bulunamayan belediye lideri AK Parti’li olsa ne olur, olmasa ne olur.”

‘PARTİMİZDE GENEL BAŞKANLIK YARIŞI YOK’

İmamoğlu, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir yarış halinde olmadığını söyleyerek, şu sözleri kullandı:

“Ben soruna süreç olarak bakıyorum ve sürecin değişimle taçlanması gerektiğine inanıyorum. Bizim partimizde genel başkanlık yarışı yok. Ne haddimize, bu biçimde bir şey olabilir mi. Benim partimin genel lideri. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisinin genel başkanlığı epey asil bir makamdır fakat biz genel liderden müsaade alarak konuşmak, genel lidere şunu söyleyebilir miyim demek üzere bir şey yok.”

İmamoğlu, ondan sonrasında kent merkezinde bulunan Atatürk Alanı’nda halka buluşup bayramlaştı. Otobüs üzerinden kalabalığa konuşma yapan İmamoğlu, Trabzonspor’un şampiyonluğuyla ikili bayram yaşadıklarını söylemiş oldu.