İstanbul’da toplu intihar teşebbüsü: 1 kişi öldü, 1 yaralı

Samuag

New member
İstanbul Kartal’da bir kişinin ömrünü kaybettiği 1 kişinin de yaralandığı olayın toplu intihar teşebbüsü olduğu öğrenildi.

Olay, Esentepe Mahallesi’nde bulunan 5 katlı binanın 3. katında yaşandı. Teze bakılırsa, Cemre Bilmez, M.B.B. ve arkadaşları Y.İ.B, sabah saatlerinde meskende bir ortaya geldi. Cemre Bilmez ve M. B.B. silahla başlarından vuruldu.

İki kişi kanlar içerisinde kalırken meskende bulunan Y.İ.B. sıhhat takımlarını aradı. Olay yerine gelen takımlar Cemre Bilmez’in ömrünü kaybettiğini belirledi. Ağır yaralı M.B.B. ise hastaneye kaldırıldı.

”BİZ İNTİHAR ETMEK İÇİN ANLAŞTIK”

Gözaltına alınan Y.İ.B’nin verdiği tabirine göre, Cemre Bilmez’in ömrünü kaybettiği olayın toplu intihar teşebbüsü olduğu öğrenildi.

Y.İ.B. tabirinde, “Biz 3 arkadaş intihar etmek için anlaştık. Sabah bir ortaya geldik. Bir arkadaşımızdan tabanca aldık. Cemre ve M.B.B. tabanca ile başlarına ateş ettiler. Onları bu biçimde görür görmez, vazgeçerek sıhhat gruplarına haber verdim” dediği öğrenildi.

Evde bulunan 3 kişinin de intihar notu ortaya çıktı. “Diyarbakır ve Adana’ya gömmeyin, beni M.B.B’nin yanına gömün.” diye not yazan Cemre Bilmez’in, notunda ayrıyeten ailesine “Beni sevmeniz için her şeyi yaptım” yazdığı öğrenildi.

Ağır yaralı olan M.B.B.’nin ise notunda “Burak ağabey sana layık olamadım. Babam üzereydin. Anne ve baba sizi de epeyce üzdüm. Kusura bırakmayın” yazdığı öğrenildi.

İntihardan vazgeçen Y. İ.B.’nin mektubunda ise “Bugün hayatımın son günü, sizden tek isteğim amcamın yanına gömün. M.B.B’yi de benim yanıma, yan yana gömün” yazdığı öğrenildi.

Cemre Bilmez’in cesedi İsimli Tıp Kurumu Morguna gdolayılürken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.