Kanser hastası yaşlı hanımı bayıltana kadar dövüp gasp etti

Samuag

New member
Adana’nın Yüreğir ilçesinde tek başına yaşayan göğüs kanseriyle uğraş eden yaşlı bayanın meskenine girip onu dakikalarca dövdükten daha sonra 4 bin lira, 6 çeyrek ve tam altınını gasp edip kaçan kişi tutuklandı.

Seyhan Mahallesi’nde yaşayan Lütfiye Atbeyen’i (72) 25 Aralık günü saat 15.00 sıralarında banyoya girdi. Bu sırada konuta gelen kuşkulu, kapıyı çaldı fakat Atbeyen açmadı. Banyodan çıkıp, üzerini gibir dahan Atbeyen, kapıyı açtığında yüzünü cerrahi maskeyle gizleyen şahısla karşılaştı.

Şüpheli, bağırmaması için bayanın ağzını eliyle kapatıp, içeri sürükledi. Atbeyen’i dakikalarca darbeden kuşkulu, bayanın baygınlık geçirmesiyle yatak odasına gitti. Kuşkulu, dolabın ortasındaki 4 bin TL, 6 çeyrek ile 1 tam altın ve ziynet eşyalarını çalarak kaçtı.

Bu anlar ise sokaktaki güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

OPERASYONLA YAKALANDI

bir süre daha sonra kendine gelen Lütfiye Atbeyen, komşularından yardım sitedi. Yüzü kanlar ortasında kalan bayan, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis de şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Ekipler, güvenlik kamerası imgelerinden şüphelinin, Habip Kölge olduğunu belirledi. Bir mobilya dükkanında personel olarak çalışan Kölge’nin, olay yerine iş arkadaşı Oğuzhan T.’nin (23) kullandığı arabayla geldiği tespit edildi.

ondan sonrasında harekete geçen polis, şüphelileri D-400 yolundaki iş yerine düzenlenen operasyonla yakaladı.

“BELKİ 20 DAKİKA BENİ DÖVDÜ”

Dehşet anlarını anlatan Lütfiye Atbeyen, “Elleri eldivenli, yüzü maskeli bir biçimde karşıma çıktı. hiç bir şey söylemeden ağzımı kapatıp, dövmeye başladı. Yere düştüm, ‘Allah’ını seversen bırak beni’ dedim, bırakmadı. Tahminen 20 dakika beni dövdü. Tek başımaydım, epeyce korktum. Yere düşüp, bayılınca altınlarımı ve paramı çalıp, gitmiş. Onlar benim kefen paramdı” diye konuştu.

Emniyete gdolayılen Habip Kölge ise sözünde, “Teyzenin parası ve altınları olduğunu biliyordum. Alkolün etkisindeydim ve talihimi denedim” dedi.

İşlemlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Kölge, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanırken, Oğuzhan T. ise isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.