Kıbrıs gazisine pide dayağı

Samuag

New member
Kocaeli’de bir fırında Kıbrıs gazisi Abdullah Al (68) ile pide sırasındaki 3 kişi içinde tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine kelam konusu bireylerce darbedilen Abdullah Al, hastaneye kaldırıldı.

Hastanedeki denetimlerin akabinde taburcu edilen Al, sonraki gün sancılarının geçmemesi üzerine Başiskele’deki özel hastaneye gitti.

Burada yapılan tetkiklerde bağırsaklarında delik açıldığı anlaşılan Kıbrıs gazisi Al, ameliyat edildi.

Hastanedeki tedavisi süren Al, iftara yanlışsız pide almak için fırına gittiğini, sıranın uzun olması niçiniyle sıraya girmeden soğuk pide alıp çıkışa yöneldiğini söylemiş oldu.

Sıcak pide sırasında bekleyen bir kişinin kendisine sataştığını anlatan Al, “Benimle hengameyi çıkartan çocuk ‘Amca üzerime çıkıyorsun, pidelerimi düşüreceksin.’ dedi. ‘Evde konuk bekliyor sofrada, bir pide aldım kaçıyorum’ dedim. Hala aklına ne geldiyse bana söylüyordu. Ben de hem ona karşılık veriyor birebir vakitte kapıdan çıkmaya çalışıyordum. Çıkamadım kapıdan, tekmeyle vurdular. Siyah tişört giymiştim, 3 tane tekme izi vardı üzerinde” diye konuştu.

Al, hengamenin akabinde polislerin kendisini hastaneye götürdüğünü ve o akşam taburcu edildiğini belirterek, durumunun ağırlaşması üzerine sonraki gün özel hastaneye başvurduğunu ve bağırsaklarından ameliyat olduğunu kaydetti.

Gözaltına alınarak savcılık sorgularının akabinde özgür bırakılan şüpheliler E.Y. (44), B.S. (24) ve U.S. (34) savcılık talimatı üzerinde Kocaeli Emniyet Müdürlüğü gruplarınca bir daha yakalanarak gözaltına alındı.