Kılıçdaroğlu: Ekrem İmamoğlu’nu ‘siyaseten nasıl devre dışı bırakırız’ arayışındalar

Samuag

New member
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Demokrasi Vakfı’nın düzenlediği Demokrasi Şurası’nda gündeme ait konuştu.

Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’na Yüksek Seçim Şurası (YSK) üyelerine hakaret ettiği savıyla açılan davada 2 yıl 7 ay mahpus cezası verilmesine reaksiyon gösterdi.

CHP Genel Lideri, Ekrem İmamoğlu’nun haksız bir biçimde yargılandığını tabir ederek şunları söylemiş oldu:

“Bugün adaleti arıyoruz daima birlikte, demokrasiyi arıyoruz daima birlikte. Bedeller ödendi ve ödenmeye de devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Liderimiz haksız bir biçimde yargılanıyor. Siyaseten onu nasıl devre dışı bırakırız anlayışı içerisindeler.”

“BUGÜN ÖTEKİ ZALİMLER SEVİNİYOR”

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında tarihten örnekler verdi. Demokrasinin daima hor görüldüğünü belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Demokrasi bu biçimde postalların altında ezildi. Bugün ise kirli sermayenin altında eziliyor. Menderes, Güçlü ve Polatkan’ı idam ettiler, seviniyordu bu biçimde birileri bugün de öbür zalimler seviniyor lakin biz demokratlar hiç bitmedik ve azalmadık. Artık yapmamız gereken son bir şey kaldı o da helalleşmek ve bu ülkenin bedel ödemesini bitirmek. Bu arbedeyi biz bitireceğiz.”

“MİLLETİMİZ ADALETE ULAŞAMIYOR”

Kılıçdaroğlu, adalete ulaşmanın zorlaştığını savunarak, “Bir şehit cenazesinde devlet protokolü içerisinde uzun bir süre linç teşebbüsüyle karşı karşıya kaldım ancak hiç bir vakit adaleti aramaktan bir milim bile geri adım atmadım. Gerçekleri tüm halkımıza anlatalım; milletimiz adalete ulaşamıyor. Türkiye’de adalete erişim, açlık tokluk sorunu haline gelmiştir. Türkiye’de adalete erişim, artık bir ekonomik meseledir” dedi.