Kılıçdaroğlu’ndan ‘Ya bana katılın ya yolumdan çekilin’ kelamlarıyla ilgili açıklama

Samuag

New member
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP başkanı Kılıçdaroğlu’na dün yaklaşık 15 dakika süren TBMM Küme Toplantısı’nda yaptığı ve dikkat çeken ”Ya bana katılın ya artık şu anda yolumdan çekilin” kelamları soruldu.

”VATANINA BAĞLI OLANLARA BİR DAVET YAPTIM”

Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

”Vatanına bağlı bütün bölümleri yol arkadaşım olarak kabul ettim ve onlara davet yaptım. Ben bunu söylemek, seslendirmek zorundayım. Bir davadan beraat ediyorsunuz tıpkı dava tekrar açılıyor bu sefer müebbete mahkum ediliyorsunuz. bu biçimde bir Türkiye’yi siz ister misiniz? Milyonlarca çocuğun karanlığa mahkum edildiği bir Türkiye’de ben ne konuşayım?

”MEVCUT SİSTEMDEN MUTLUYSANIZ YOLUNUZ AÇIK OLSUN”

Türkiye’nin çözülemeyecek sorunu yoktur. Tek yolu var demokratik yollarla sandığın gelmesi. O niçinle bütün arkadaşlarıma söylemiş oldum şayet bunu istiyorsanız yol arkadaşı olmak istiyorsanız buyurun gelin birlikte yürüyeceğiz. Şayet hayır biz mevcut sistemden mutluyuz diyorsanız yolunuz açık olsun, ayrılın bizden.”

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu, TBMM Küme Toplantısı’ndaki konuşmasındaAhmed Arif’in “Bunlar, engerekler ve çıyanlardır./Bunlar, aşımıza, ekmeğimize göz koyanlardır” dizelerini okuyarak şöyleki devam etmişti:

”Dünya kötülük yapanların yüzünden değil, bu berbatlığa seyirci kalıp hiç bir şey yapmayanlar yüzünden bu hale geldi. Yürek yoksa, zafer yoktur. Bütün yol arkadaşlarıma sesleniyorum, size de bir çift lafım var; bu engerekler ve çıyanlarla çatışma ne kadar sert olursa, zafer de o kadar yakın ve görkemli olur. Ne kıymetine olursa olsun yürüyeceğiz. Bu milleti, çetelere boyun eğdirmeyeceğiz. Ben, o yoksulluğa mahkum edilen çocuklar için gayret edeceğim. Ya bana katılın ya artık şu anda yolumdan çekilin. Açık ve net söylüyorum.”