Kızına “hadi atla işimi kolaylaştır” dediği sav edilen babaya 20 yıla kadar mahpus istemi

Samuag

New member
İstanbul’un Sultangazi ilçesinde yaşanan hadisede 4. kattaki balkondan aşağıya düşen A.Ş. evvel park halinde bulunan bir arabanın üstüne daha sonra da otomobilden sekerek beton tabana düştü.

A.Ş.’nin polise, “babamın atla demesi üzerine atladım” diye tabir vermesinin akabinde Haci Ş.’ye “intihara yönlendirerek kızını öldürmeye teşebbüs” cürmünden dava açıldı.

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesindeki birinci duruşmaya, baba Haci Ş. tutuklu bulunduğu Silivri 3 Nolu Kapalı Cezaevinden Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

“OLAY NASIL OLDU BEN DE BİLMİYORUM”

Konfeksiyoncu olduğunu söyleyen 3 çocuk babası Haci Ş. savunmasında, “Kendi kızımı atacak bir şey yapmadım. Olay nasıl oldu inanın ben de bilmiyorum. Ben bir babayım, kızımı nasıl atarım. Katiyen bu biçimde bir şey yoktur. Kızımı atlarken görmedim. Üzerime atılı kabahatleri kabul etmiyorum” dedi.

Olay gecesinin sorulması üzerine baba Haci Ş. “Gece uyurken saat 22.00-23.00 sıralarında çocukların seslerine uyandım. Çocuklar tartışıyordu. Ben de kızdım. Kızım, küçük kızımla tartışıyordu. Kızımla aramda hiç bir sorun yoktur. Ailemi ve kızımı epeyce seviyorum” dedi.

“KIZIMI DÖVMEDİM”

Hakimin, “Kızını dövdün mü? Telefonunu kurcaladın mı? ” sorusuna, sanık Haci Ş. “Kızımı dövmedim. Telefonunu alıp kurcalamadım. ondan sonrasında gidip yine uyudum. daha sonradan kızımın balkondan düştüğünü öğrendim. Elim ayağım birbirine dolandı” diye yanıt verdi.

Hakimin, kızının instagram hesabı ve arkadaşları yüzünden tartışma yaşadıklarını sorması üzerine ise sanık Haci Ş. “Kızımın erkek arkadaşlarıyla ilgili ve kızımın instagram hesabıyla ilgili ortamızda bir tartışma geçmedi” karşılığını verdi.

Kızına “Hadi atlasana benim işimi kolaylaştırırsın” dediği de sorulan baba Haci Ş. “böyle kelamlar söylemedim. Suçsuzum” dedi.

Sanık Haci Ş. pencerede tespit edilen kan müsaadeden ise bilgisinin olmadığını, eşinin ise banyoda olduğunu tabir ederek tahliyesini ve beraatini talep etti.

Sanık avukatı ise müvekkilinin 3 aydır tutuklu olduğunu belirterek “Ailesinin durumu perişandır. Küçük çocukları çalıştırmak zorunda kalıyorlar. İddianamedeki suçlamaları kabul etmiyoruz” diyerek tahliyesini talep etti.

“BABAMIN ÇIKMASINI İSTİYORUM”

Duruşmaya SEGBİS aracılığıyla katılan mağdur A.Ş.’nin tabiri ise psikolog eşliğinde alındı.

Mağdur A.Ş.’ye karakolda verdiği tabirinde, “Babam, Instagram’daki erkek arkadaşlarımı gördüğünde bana kızdı. Buradan erkeklerle mi görüşüyorsun diyerek hakaret etti. çabucak sonrasında bana vurmaya başladı. Babamın dayağından kaçmak için balkona çıktım. Babam da ‘Atla işimi kolaylaştırırsın’ dedi. Bunun üzerine kendimi balkondan aşağı bıraktım” biçimindeki kelamları soruldu.

Karakolda verdiği sözünü hatırlamadığını belirten mağdur A.Ş., “Balkona hava almak için çıktım, istikrarım kayboldu ve düştüm. Birinci sözümü kabul etmiyorum” dedi.

Babasından şikayetçi olmadığını söyleyen A.Ş., “O gece kardeşimle telefon yüzünden tartışıyorduk. Babam, ‘Telefona bakma ders çalış’ diyerek bana kızdı. Babamı seviyorum. Babamın çıkmasını istiyorum” dedi.

“OLAYIN EŞİMLE ALAKASI YOK”

Anne Hacer Ş. de olayın eşiyle alakası olmadığını öne sürerek “Kızım istikrarını kaybedip düştü. Eşim kızıma muhakkak vurmadı. Kızımın düştüğünü görür görmez balkonda hayli sert bir biçimde elimle yüzüme vurmuştum. Balkonda tespit edilen kan benim kanım olabilir. Kızımın düştüğüne şahsen şahit oldum” diye konuştu.

AİLE BAKANLIĞI AVUKATI: ŞİKAYETÇİYİZ

Aile Bakanlığı avukatı ise tarafların sözlerinin çelişkili olduğunu belirterek “Soruşturma kademesindeki beyanlara prestij edilsin. Şikayetçiyiz” dedi.

POLİSLER ŞAHİT OLARAK DİNLENECEK

Mahkeme heyeti, mağdur ve kardeşinin sözleri tarafından psikoloğa raporunu sunması için müddet verilmesine ve mağdur A.Ş.’nin sözünü alan polis memurlarının şahit olarak dinlenmesine karar verdi.

Mağdur A.Ş.’nin İstanbul İsimli Tıp Kurumu’na sevk edilerek meydana gelen olayla ilgili kesin hekim raporunun düzenlenmesinin istenmesine de hükmeden heyet, sanık H.Ş.’nin tahliye talebini kanıtların çabucak hemen toplanmamış olması, karartılması kuşkusu olması, mevcut kanıt durumunu dikkate alarak reddetti. Duruşma ertelendi.