LÖSEV’den fatura yansısı: Çocukları öldürecek misiniz?

RAM

New member
LÖSEV’den fatura yansısı: Çocukları öldürecek misiniz?
Ankara, İncek’teki LÖSEV Sıhhat Kenti’nde yer alan LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi‘nin aralık ayında gelen elektrik ve doğal gaz faturaları katlanarak arttı.


Hastanenin eylül ayındaki elektrik faturası 917 bin TL olurken, aralık ayında bu fatura 1 milyon 490 bin TL’ye yükseldi. Eylül ayında 285 bin TL olan doğalgaz faturası ise aralık ayında 1 milyon 677 bin TL oldu.


Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, LÖSEV Kurucusu ve İdare Heyeti Lideri Üstün Ezer, “Siz bizi öldürecek misiniz? Lösemili çocuklarımıza büsbütün parasız hizmet veren LÖSANTE hastanemizin elektrik faturası 1 milyon 490 bin TL, doğalgaz faturası 1 milyon 677 bin TL. İnsaf” dedi ve şunları söylemiş oldu:


“Bu rezalete bir cevap yok. Lösemili çocuk hayatına endeksli sıhhatte, tasarruf olmamalı. Tüm gereksiz sartutarları, harcamaları kıstık lakin bu elektrik-doğal gaz vb artırımlarını, döviz artışına bağlı tedavi masraflarını kim ödeyecek? Sıhhat meblağlarını 15 yıldır artırmayan Toplumsal Güvenlik Kurumu’ndan tık yok. Ölsünler mi?


Bu rezalete bir cevap verilmedi. LÖSANTE hastanemize Başşehir Doğalgaz, gaz veriyor. Bir milyon altı yüz yetmiş yedi bin liralık faturayı lösemili çocuklarımıza Özel Torunlar A.Ş. kesmiş. Elektriği de EnerjiSA yani Güler Sabancı A.Ş. yazmış. Aziz Torun, Torunlar Gayrimenkul A.Ş., Güler Sabancı Sabancı Holding Güç SA.. Bir telefon yahut açıklama bekliyoruz. Biz LÖSEV olarak lösemili çocuklarımıza büsbütün parasız tedavi hizmeti verirken ve yüzde 92-94 tedavi başarısı ile hayat verirken, siz bu parayı nasıl istiyorsunuz?”

Haber Sitelerinden Alıntıdır.