Muğla’da gebe eşini kayalıklardan iterek öldüren katilin, hala para peşinde olduğu ortaya çıktı

Samuag

New member
Fethiye ilçesi Kelebekler vadisinde 4 yıl evvel Hakan Aysal’ın 7 aylık gebe Semra Aysal’ı 400 bin liralık ferdi kaza sigortası fiyatı için kayalıklardan iterek öldürdüğü ortaya çıkmıştı.

Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Hakan Aysal ‘Gebe eşini taammüden, tasarlayarak öldürme’ cürmünden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası verildi. Sanık Aysal karara itiraz ederek belgeyi istinafa taşıdı.

7 aylık gebe eşini, 400 bin liralık ferdi kaza sigortası fiyatı için öldürdü.

UZLAŞMAK İÇİN 5 BİN LİRA İSTİYOR

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, tutuklu olan Hakan Aysal’ın (41) cezaevinde hala para peşinde koştuğu ortaya çıktı. Aysal’ın son bir yıl ortasında toplumsal medya üzerinden kendisine hakaret eden 200 kişi hakkında avukatı Mehmet Buğra Çiçek aracılığıyla tespit edip şikayetçi olduğu, uzlaşmak için de kişi başı 5 bin lira istediği ortaya çıktı.

Aysal’ın hala para peşinde koşması ‘bu kadarına da pes doğrusu’ dedirtti. SABAH, Hakan Aysal mağdurlarından biri olan ve Konya’da yaşayan 39 yaşındaki Talha Y. hakkında Kandıra Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca düzenlenen iddianameye ulaştı.

Hakan Aysal, toplumsal medya üzerinden kendisine hakaret eden 200 kişi hakkında şikayetçi oldu.

Talha Y.’nin Facebook’ta “Bunları yavaş yavaş her gün bir etini kopara kopara geberteceksin. Yoksa müebbet bu gurursuz için ödül olu”‘ yorumu yaptığı, bu niçinle Hakan Aysal’ın şikayetçi olduğu öğrenildi.

Talha Y. tabirinde “İlgili yorumu Hakan Aysal’a hitaben yapmadım. O denli olsa Hakan Aysal’ın kendi hesabına yazardım. Son vakit içinderda çoğalan bayan cinayetlerine reaksiyon olarak yazdım” dedi.

Fakat Talha Y. uzlaştırmacı tarafınca arandı. Talha Y. uzlaşma için kendisinden istenen 5 bin lirayı vermedi. Bu niçinle Talha Y. hakkında ‘sesli, yazılı yahut imajlı bir mesaj ile hakaret’ cürmünü işlediği nedeni öne sürülerek dava açıldı.

Talha Y.’nin önümüzdeki günlerde yargılanacağı öğrenildi.

TARTIŞMA PROGRAMINDA UKRAYNA ARBEDESİ