Ne kaza ne taciz Merve’yi motosiklet tutkusundan vazgeçirdi

Samuag

New member
İstanbul’da motosiklet tutkunu Merve Öznur Hüseynova, ailesinden karşı çıkanlar bulunmasına karşın yaklaşık 1 yıl evvel motokuryelik yapmaya başladı.

Geçtiğimiz ay yaşadığı trafik kazası daha sonrası tedavi için hastaneye kaldırılan Hüseynova, sıhhatine kavuştuktan daha sonra tekrar işinin başına döndü.

Yaşadığı onca zorluğa karşın mesleğini yapmaya devam eden Merve Öznur Hüseynova, bu duruşu ile takdir topladı.

Motokuryeliğin son periyotlarda beğenilen bir meslek haline geldiğini belirten Merve Öznur Hüseynova, motosiklet tutkusundan dolayı motokuryeliğe başladığını söylemiş oldu.

Hüseynova, mesleğe başladıktan daha sonra kendisini tebrik edenlerin yanı sıra kelamlı tacizde bulunanların da olduğunu lisana getirdi.

“BABAM, ‘BU ERKEK İŞİ’ DİYEREK KARŞI ÇIKTI”

Hüseynova, “Başta ailem olmak üzere birfazlaca kişi bana karşı çıktı. Babam, ‘Bu erkek işi, sen niçin kurye olmak istiyorsun? Git gerçek düzgün bir iş bul, çalış’ dedi. Benim için en kolay iş kuryelik. Daima geziyorum, yeni beşerlerle tanışıyorum. Beşerlerle konuşmak, arkadaşlık yapmak daha fazlaca hoşuma gidiyor. Kimi siparişlere gittiğimde müşteriler şaşırıp, farklı yansılar veriyor. ‘Aferin’ diyenler de oluyor. Bu da benim hoşuma gidiyor” dedi.

Motokuryelik yapan Merve Öznur Hüseynova, sürekli sözlü tacize uğradığını söylemiş oldu.

Mesleki olarak yaşadığı zorlukları anlatan Hüseynova, “Çok sık kaza yapmıyorum. Bir kere kaza yaptım. O kazanın hala üzerimde kaygıları kaldı. Ailem bir daha, mesleğe devam etmeme karşı çıktı. Ben onları ikna ederek, devam ediyorum” tabirlerini kullandı.

“SÖZLÜ TACİZE ÇOK UĞRUYORUM”

İşini yaparken vakit zaman kelamlı tacizlere maruz kaldığını lisana getiren Hüseynova, “Çoğu kişi beni görür görmez şaşırıyor. Kimileri gurur duyuyor, kimileri ise bilhassa bayan olduklarımı gördüklerinde trafikte sıkıştırıyorlar. Onlar beni sıkıştırdığında bende onları sıkıştırıyorum. Laf atanlar da oluyor. Kimileri da tükürüp geçiyor. ‘Sen git meskeninde yemeğini yap’ diyenler oluyor. Kelamlı taciz fazlaca yaşıyorum. Siparişleri kimi vakit yanlış gdolayıyorum. Bu durumda müşteriyi arıyorum. O da numaramı kaydedip ondan sonrasında ileti atıyor ya da arama yapıyor” biçiminde konuştu.

“BİZİM ERKEKLERDEN NEYİMİZ EKSİK”

Tüm bayanları motokurye olmaya davet eden Merve Öznur Hüseynova, “Ölene kadar bu mesleği sürdüreceğim. Bizim erkeklerden neyimiz eksik? Niçin onlar yapsın, biz yapamayalım ki. Hem cinslerime bu mesleği yapmaya davet ediyorum. Düşe kalka öğrenecekler” diye konuştu.