Pınar Gültekin cinayeti: Yanan varili sordum kokoreç dedi

Samuag

New member
Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in öldürülmesine ait davada tutuksuz yargılanan sanıklardan Mertcan Avcı tutuklandı.

Katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın kardeşi olan Mertcan Avcı’nın cinayete yardım ettiğine yönelik “güçlü hata şüphesi” olduğu belirtiliyor.

Zanlı mahkemedeki tabirinde ağabeyinin yayladaki meskenin deposunda bira sayımı yaparken kendisini yardıma çağırdığını söylemiş oldu.

Meskene geldiğinde balkondaki varilde devam eden yangını gördüğünü söyleyen Mertcan Avcı, “Varilin hizasındaki asma yapraklarının yandığı dikkatimi çektiği için ağabeyime ne yaktığını sordum. Bana Cüce Bar’da bozulduğu için getirdiği kokoreçleri ve çöpleri yaktığını söylemiş oldu” dedi.

“VARİL HARIL HARIL YANIYORDU”

“Bu sırada varildeki ateş harıl harıl yanmaya devam ediyordu” diyen Avcı, “Ben o akşam arkadaşlarımla buluşacağım için üzerimdeki kıyafetlerin kirlenmemesi fikriyle ve hava fazlaca sıcak olduğundan belirttiğim biçimde yanmaya devam eden varile yaklaşmadan, birkaç metre uzağından geçerek direkt depoya indim ve sayım yapmaya başladım” tabirlerini kullandı.

Mertcan Avcı ve katil zanlısı Cemal Metin Avcı (Sağda)

“ŞÜPHELENMEDİM”

Ağabeyinin durumunda rastgele bir tedirginlik ve panik hali olmadığını belirten Avcı, şunları söylemiş oldu:

“Bu sırada pis bir koku aldım. Daha evvel bozulmuş kokoreç koklamadığımdan ve ağabeyim bozulmuş kokoreçlerle çöpleri yaktığını söylemiş olduğinden, daha evvel hissettiğimi hatırlamadığım bu pis kokunun ağabeyimin söylemiş olduği şeyleri yakmasından kaynaklı olduğunu düşündüm ve rastgele bir kuşkuya kapılmadım. Bu niçinle varile bakma gereği duymadım.”

“EVDEN ÇIKARKEN YANMAYA DEVAM EDİYORDU”

Avcı, meskenden ayrılan ağabeyinin yaklaşık 1,5 saat daha sonra geri dönerek kendisinden gitmesini istediğini belirtti. Konuttan çıkarken balkondaki varilin yanmaya devam ettiğini lisana getiren Avcı, “Varilin ortasındaki yangın şiddetini kaybetmişti lakin yanmaya devam ediyordu, üzerinden duman çıkıyordu. Ben tıpkı biçimde, yani geldiğim üzere varilin birkaç metre uzağından yürüyerek geçtim. Yayla konutundan ayrılıp Cüce Bar’a geldim” diye konuştu.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

sonrasındasındadan bara gelen ağabeyinin isteği üzerine bira almaya yardım etmek için bir daha yayla konutuna geçtiklerini söyleyen Avcı, “Balkonda yanar biçimde gördüğüm varili bu kere balkonda görmedim. Depoya gitmediğim için varilin depoda olup olmadığını da görmedim” dedi.

Pınar Gültekin’i tanımadığını argüman eden Avcı, cinayete karışmadığını söyleyerek suçlamaları reddetti.