Qf'deki eski Gkn Fabiani: “Ciddiliğe ihtiyacımız var, şirketi gelecek hafta arayacağız”

Samuag

New member
“Bugünün önerileri şirketin tartışmayı yeniden başlatma arzusunu gösteriyorsa, o zaman Qf'nin geç pişmanlığını memnuniyetle kabul ederiz.” Eugenio Giani'nin iş ve kurumsal kriz danışmanı Valerio Fabiani, Qf Spa tasfiye memurunun teklifini öğrenince. “Bugün tasfiye memuru, olası ticari girişimler için eski Qf çalışanlarının yararına çözümler bulmayı teklif ediyor: 10 aydır maaşsız kalan ikincinin yorumlarını tahmin ettiğimiz için herkese güvence vermek istiyoruz. Bölge kesinlikle bir iş kurmak için değil, çünkü bu kesinlikle girişimcilerin sorumluluğundadır; üretim alanını, bölgeyi ve dahası, şimdiye kadar hatırladığım kadarıyla işçileri savunmak amacıyla olayları yönetmek için orada olmaya devam edecektir. Gördükleri tek şey Bölge'den gelen 3000 euro'dur”.

“Qf'ye gelince – diye devam ediyor Fabiani – Hükümet tarafından toplanan masa da dahil olmak üzere birkaç kez boş kalan masalarda kendisini göstermiş olsaydı, belki bugün bir adım önde olacağımızı düşünüyoruz. Ancak bugün eğer şirket Tasfiye, teklifleri tartışmak için kendini ortaya koymayı planlıyor, sadece bunu söylemesi yeterli, geçmişte olduğu gibi biz de orada olacağız ve öncelikle maaşsız ve sosyal güvenlik ağları olmayan işçilerin karşılaştığı koşulları tartışmakla ilgilendiğimizi belirttik. Ciddiyete ihtiyacımız olduğu için, herhangi bir yanlış anlaşılmayı önlemek adına bir teklifte bulunuyorum: Önümüzdeki hafta bölge masasına gelin, söyleyecekleri varsa orada kurumlara, sendika örgütlerine söylesinler.”