Salumificio Piacenti, işleri ve üretimi kurtarın. Made in Toskana bayrağı altında yeniden lansman

Samuag

New member
“Anlaşmazlık, tüm işgücünün korunması ve üretim sürekliliğinin sağlanması, 1957'den bu yana Toskana'nın tarımsal gıda üretiminin bir simgesinin güvence altına alınmasıyla olumlu bir şekilde sona erdi”. Eugenio Giani'nin çalışma ve kurumsal krizlerden sorumlu danışmanı Valerio Fabiani, 1 Şubat'tan bu yana yeni yönetime devredilen Salumificio Toscano Piacenti ile ilgili anlaşmazlığın bu sabah sonuçlandırıldığı San Gimignano'da (Si) toplanan masanın sonucu hakkında hızlı bir şekilde yorum yapıyor. Monte San Savino'nun Salumeria mülkü.

İflasla sonuçlanan ve dolayısıyla iflas kayyımının yönetiminde geçici operasyonla sonuçlanan çalkantılı yılların ardından beklenmedik bir sonuç. Bugün, nitelikleri ve maaş seviyelerini koruyan 30 işçinin tamamını çalıştıran şirketin, San Gimignano'daki iki tarihi şarküteri fabrikasında üretimi sürdüreceği anlaşmaya varıldı. Made in Toskana'nın iç ve uluslararası pazarlardaki değerine odaklanan yeni mülkiyet taahhüdü, yatırımlar ve yeni bir üretim organizasyonu yoluyla şirketin yeniden faaliyete geçmesini amaçlıyor.

“Öncelikle küratör Debora Coppi'nin kararlılığı ve binlerce zorluğa rağmen son aylarda üretime devam ederek tarihi markanın sağlam bir yerel firmaya emanet edilmesini sağlayan işçilerin direnci için minnettarlığımı ifade ediyorum. Fabiani, “Şirketimiz ve önemli gelişme beklentilerimiz var” diye ekledi.
San Gimignano'da, Giani'nin meclis üyesinin yanı sıra, Confindustria Toscana Sud, Flai-cgil sendikası, RSA, Towers Şehri Belediye Başkanı Andrea Marrucci'nin yardımlarıyla Alessandro Iacomoni liderliğindeki yeni mülkiyet de mevcut.