Samsung, yeni QD-OLED TV modellerini duyurdu! Parlaklık ve boyut seçenekleri artıyor

RAM

New member
Akıllı televizyon pazarında QLED ve QD-OLED TV modelleri ile başarılı işlere imza atan Samsung, CES 2023 duyurusunun bir kesimi olarak yeni nesil QD-OLED TV’lerini tanıttı. Bu yılki QD-OLED TV modelleri, daha fazla boyut seçeneği ve 2.000 nite ulaşan etkileyici parlaklık değerleri ile geliyor.

Yeni QD OLED TV’ler neler sunuyor?

Bildirilenlere nazaran Samsung, yeni jenerasyon televizyonlarında LG’nin OLED EX panellerinde olduğu üzere parlaklığa odaklanacak.Bu konudayenigeliştirilenHyperEfficient EL materyaliveIntelliSense AI algoritması ile desteklenen modeller, 2.000 nit üzere çok yüksek bir parlaklık sunacak. Ayrıyeten Samsung, yeni materyalin RGB’deki her rengin parlaklığını da güzelleştirdiğini söylüyor.

Günümüzde Samsung, imajlarda yer alan her pikselin tahlil edilmesi konusunda yapay zeka dayanağından faydalanıyor. bu biçimdece toplanan datalar, ışığı hassas bir biçimde denetim etmek için kullanılarak daha fazla güç verimliliği sağlıyor. Yeni kuşak QD-OLED TV’ler ise, 2022 modellerine kıyasla yüzde 25’e kadar daha fazla güç tasarrufu sunacak.

Boyut seçenekleri artıyor

Hatırlamak gerekirse Samsung’un amiral gemisi televizyonu S95B QD-OLED, sırf 55 ve 65 inç boyutlarında piyasaya sürüldü. 2023 yılında ise şirket, yeni QD-LED TV modellerini dört farklı boyut seçeneği ile güncellemeyi planlıyor. birebir vakitte yeni televizyonlar, 49 inç, 55 inç, 65 inç, 75 inç ve 77 inç seçenekleri ile kullanıcılara sunulacak.

Samsung, yeni QD-OLED TV modellerinin isimleri, fiyatları ve bulunabilirliği hakkında çabucak hemen bir bilgi paylaşmadı. Lakin bu bilgilerin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.