Sel acil durumu 2023, etkilenen işletmelerin yeniden açılması için yardım çağrısı

Samuag

New member
Başkan ve üretken faaliyetlerden sorumlu meclis üyesi, Kasım 2023'teki selden etkilenen şirketlere yardım etmeyi amaçlayan ihaleye ilişkin başvuruların sunulması için son başvuru tarihinin birkaç gün içinde yeniden açılacağını duyurdu. Maddi ve manevi yatırımları desteklemeyi amaçlayan budur. Bu, bölgesel kanunların sağladığı tüm kaynakların kullanılması ve ihaleye maksimum katılımın sağlanması ikili amacına sahip bölgesel bir kararname ile tesis edilmektedir.

Başvurular 3 Haziran – 16 Eylül 2024 tarihleri arasında yapılabilir. Tüm bilgiler yönetim organı olan Sviluppo Toscana portalında mevcuttur.

Geçtiğimiz 15 Nisan'da (17 Mayıs'a kadar) 6 milyon 960 bin avroluk (1 milyon 50 bini Floransa Ticaret Odası'ndan) mali ödenekle açılan ihale, mikro, küçük ve orta ölçekli yatırım işletmelerini desteklemeyi amaçlıyor. Afetlerden etkilenen (tarım ve balıkçılık dışındaki tüm sektörlerde faaliyet gösteren) ve hasar bildirim formlarını belirlenen prosedüre göre teslim eden profesyoneller.