Sivasspor Galatasaray maçının yineı için TFF’ye müracaatta bulundu

kunteper

Global Mod
Global Mod
Demir Küme Sivasspor, Galatasaray maçının yinelanması için TFF’ye müracaatta bulundu.

İşte Sivasspor’dan yapılan açıklama:

“29.12.2022 tarihinde saat 17.00’de başlayan ve Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda oynanan Demir Küme Sivasspor – Galatasaray A.Ş. Spor Toto Harika Lig müsabakasının 49. dakikasında grubumuzun kaydettiği gol VAR incelemesi daha sonrasında yanlışlı biçimde, ofsayt öne sürülen nedeni ile iptal edilmiş olup, bu durum kural kusuruna niye olmuştur.

Ekibimizin kaydettiği golde başta karşılaşma hakemi Erkan Özdamar isabetli biçimde gol sonucu vermiş, lakin VAR hakemi Özgüç Türkalp’ten gelen ikaz üzerine VAR incelemesine gidilmiş, beş dakikayı bulan inceleme daha sonrasında yanılgılı biçimde ofsayt sonucu verilerek gol iptal edilmiştir.

Karşılaşma hakeminin başta yanlışsız karar vermesi, VAR hakeminin bu biçimde bir yetkisi yokken karşılaşma hakemini incelemeye davet etmesi ve sonuçta VAR incelemesi kararında golün iptal edilmesi, hakem yanlışı değil, kural yanlışı olduğunu göstermektedir. Hakemin golü iptal etmesi Milletlerarası Futbol Oyun Kuralları’nda yer alan gol ve ofsayt kurallarının ihlali niteliğindedir.

Kulübümüz tarafınca Türkiye Futbol Federasyonu’na gerekli müracaat yapılmış olup, TFF İdare Heyeti tarafınca karşılaşmanın bir daha oynatılmasına karar verilmesi taleplerimiz arz edilmiştir.

Demir Küme Sivasspor idare konseyi olarak, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan mevzuyla alakalı üst seviye açıklama beklediğimizi de bir dahaliyoruz.”