Taciz teziyle öldürüldü, tacizi engellediği ortaya çıktı

Samuag

New member
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 3 Nisan’da Ergün Arslan, parkta G.S. isimli kız çocuğunun fotoğrafını çektiği savıyla, bir küme tarafınca 3 yerinden bıçaklandı.

Dövülüp yaralı biçimde sokaklarda gezdirildiği anlar güvenlik kamerasına yansıyan Arslan, kaldırıldığı hastanede kan kaybından hayatını yitirdi. Ergün Arslan kentte toprağa verildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında polis tarafınca gözaltına alınan 7 bireyden Baran Eren (23) ile S.D. (16) ve E.H.T. (16) tutuklandı.

Ergün Arslan’ın sokakta dövüldüğü imgeler ortaya çıktı.

KIZIN TABİRİNDE ORTAYA ÇIKTI

Soruşturma kapsamında tacize uğradığı argüman edilen G.S.’nin de tabirine başvuruldu. G.S.’ye Ergün Arslan’ın fotoğrafının gösterildiği, fotoğrafı çekenin Ergün Arslan olmadığını söylemiş olduği açıklandı.

Arslan’ın kardeşi Süleyman Arslan da olaydan daha sonra kendisini farklı biri olarak tanıtıp gittiği mahallede etraftakilerle konuştuğunu, ağabeyinin kızlara laf atanlara reaksiyon gösterince çıkan arbedede öldürüldüğünü öğrendiğini söylemiş oldu.

Taciz teziyle öldürülen Arslan’ın hatasız olduğu öğrenildi.

“EŞİME ATILAN İFTİRALARIN KALDIRILMASINI İSTİYORUM”

Gerçek ortaya çıkınca Arslan ailesinin meskeni taziye ziyareti ve takviye için gelenlerle doldu. Arslan’ın kardeşi Süleyman Arslan, “Şu an konutumuzda taziyemiz devam ediyor. Bizde taziye yerleri 3 gün sürer lakin devam ediyor. Konuta gelip gidenler var, takviye veriyorlar. Yanımızda olduklarını belirtiyorlar. Hepsinden Allah razı olsun” diye konuştu.

Ergün Arslan’ın eşi Azize Arslan da adalet istediğini belirterek, “Eşime atılan iftiraların kaldırılmasını istiyorum. Eşim o denli bir şey yapmaz. Ben ondan bu biçimde bir şey görmedim. Benim içim yandı onların da içi yansın. Ben idam ve adalet istiyorum. Bu işin peşini de bırakmıyorum” dedi.