‘Üniversitelilerin hayali kripto oldu’: Burs ve harçlıklarını kripto paraya yatırıyorlar

RAM

New member
‘Üniversitelilerin hayali kripto oldu’: Burs ve harçlıklarını kripto paraya yatırıyorlar
Tüm dünyayı tesiri altına alan kripto paralar üzerinden varlıklı olma hayali öğrencilerin de merceği altına girdi. Çok sayıda öğrenci kredilerini hatta ailelerinden gelen harçlıkları kripto paraya yatırırken, bu yolla kısa yoldan epeyce para kazanacaklarına inanıyor.

Haber Küresel muhabiri Gülnur Saydam ve kameraman Varol Biçer’in haberine bakılırsa, ailesinin gönderdiği harçlığı kripto paralara yatırdığını söyleyen birtakım öğrenciler, şu tabirleri kullandı:

Burs ve aileden gelen ölçünün bir kısmını biriktirerek oraya yatırmak mantıklı bence.
Babamdan gelen paranın yarısını kriptoya, yarısını kısarak bir yerlere yatırıyorum.
2 bin lira karşılığında kriptom var. Bir biçimde hallettim, öğrenciyiz. Oradan buradan, hallettim.

Haberde, kripto paralar üzerinden güçlü olma yaşının 15 yaşa kadar düştüğünü ortaya koyan bir araştırma hatırlatıldı.

Haber Sitelerinden Alıntıdır.