Unlock yardım masası doğdu: Şirketlerin ihaleler, kaynaklar ve teknolojiyle ilgili sorularını yanıtlıyor

Samuag

New member
Toskana işletmelerinin ihaleler, etkinlikler ve kamu girişimleriyle ilgili tüm sorularının artık tek bir muhatabı var: “Unlock” iş masası. Yeni doğrudan erişim noktası tamamen çevrimiçi olarak faaliyette. İşletmeler ve danışmanları, kamu alanını ve dolayısıyla Toskana Bölgesi'nden geçen yapısal fonlarla ilgili bölgesel, ulusal ve topluluk kaynaklarını ilgilendiren gelişmeleri için ilgi çekici konularda bilgi talep etmek ve ilk rehberliği almak için bizimle iletişime geçebilirler.

Yeni hizmet, bugün Toskana Bölgesi Başkanı Eugenio Giani ve Bölge Ekonomik Kalkınma Konseyi Üyesi Leonardo Marras tarafından düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

“Şirketler ile kamu yönetimi arasındaki ilişkiyi giderek daha basit, anında ve akıcı hale getirmek: “Unlock” iş masası bu ihtiyaçtan doğdu,” diye vurguladı başkan. ““Unlock” iş masası – diye ekledi Giani – hem ulusal, hem bölgesel hem de Avrupa'da karmaşık finansman ve ihale dünyasında yön bulmak için gerçek bir 'pusula' olabilir”.

“Bu girişimin amacı – Marras açıkladı – tüm şirketlerin kamu araçlarıyla ilgili tüm bilgilere tek bir alanda ve çok kısa bir sürede ulaşmalarını sağlayan nitelikli idari destek sunmak, böylece ilgi duydukları tüm fırsatları değerlendirebilmeleri veya kurumların en farklı alanlarda onlar için neler yapabileceği konusunda bilgilendirilebilmeleri, böylece gelişimlerini, yeterliliklerini ve rekabetçi büyümelerini teşvik edebilmeleri”. Ayrıca, “şirketlerin teknoloji transferi “dünyası” hakkında sürekli olarak güncel kalmalarını sağlayacak” diye devam etti Marras ve “Kilit Masası, yakın zamanda bir mutabakat zaptı imzalanan ve kendilerine içten teşekkürlerimi sunduğum ticaret birlikleriyle tam bir uyum içinde oluşturuldu” diye vurguladı.

Unlock Toscana yardım masası 2020 yılında embriyonik bir başlangıç yaptı: Covid-19 sağlık acil durumu nedeniyle tam karantina altındayken amaç, özel yatırımları çekmek ve çok zor bir dönemde ekonomiyi ve istihdamı yeniden canlandırmak için mikro, küçük, orta ve büyük işletmelerden ilgi ifadeleri almaktı.
Yıllar geçtikçe bu deneyim olgunlaştı ve şu anda önemli ölçüde genişletilmiş görevlerle faaliyet gösteren yardım masasına dönüştü.

“Unlock”un birincil görevi bölgesel, ulusal ve toplumsal kamu fonlama fırsatları hakkında bilgi sağlamaktır; buna ek olarak, masa bölgesel kamu araştırma becerileri sistemi ve başlangıç kuluçka sistemi ile bağlantı kurulmasını ve entegre kamu/özel projelerinin ve şirketler arasındaki iş birliğinin teşvik edilmesini destekler. Mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik seminerler, web seminerleri ve diğer bilgilendirme etkinlikleri düzenleme olasılığı da öngörülmektedir.

Ekonomik Kalkınma Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan masa, ilgili müdürlüklerin bölge ofisleriyle, özellikle Brüksel ofisi, Invest in Tuscany ve Teknoloji Transferi Bölge Ofisi ile işbirliği içinde çalışmaktadır.

“Unlock” projesinin geliştirildiği mutabakat zaptı şu şirketler tarafından imzalandı: Agci, Casartigiani, Cispel, Confapi, Confartigianato, Confcommercio, Confcooperative, Confesercenti, Confindustria, Cna, Legacoop.

Yeniliğe ihtiyaç duyduğunu dile getirmek ve akademik araştırmalarla temas kurmak isteyen firmalar da “Unlock” web sitesinden Bölgesel Teknoloji Transfer Ofisi’ne ulaşabiliyor.