Web Geliştirme: Anvil Editor, Python’da web uygulamaları oluşturur

celeron

Global Mod
Global Mod
Anvil, Python için web geliştirme ortamı için yeni düzenleyiciyi yayınladı. Duyuruya göre, güncelleme yalnızca web uygulamalarının daha kolay oluşturulması için daha temiz ve daha sezgisel bir arayüz vaat etmekle kalmıyor, aynı zamanda geliştiriciler tarafından en çok talep edilen özelliklerden bazılarını da sunuyor. Düzenleyici artık entegre sürüm kontrolü ve birden fazla veri tabanını entegre etme seçeneği sunuyor – örneğin çoklu dağıtım ortamları için.

Sürüm kontrolü ve çoklu dağıtımlar

İki kurucu Meredydd Luff ve Ian Davies’in etrafındaki Anvil ekibi, Python ile hızlı ve kolay bir şekilde web uygulamaları oluşturma 2016 yılında bu iddiayla başladı. O zamandan beri Anvil, yeni başlayanların yeni web uygulamaları oluşturmasını da kolaylaştıran bir geliştirme ortamı haline geldi. : herhangi bir HTML, CSS veya JavaScript olmadan – sadece Python ile. Beta aşamasının sona ermesinden sonra, yeni düzenleyici artık çalışır durumda kalacak ancak artık herhangi bir yeni işlev almayacak olan Klasik Düzenleyici’nin yerini alacak.

Anvil Editor’daki en önemli yeniliklerden biri, Git tabanlı entegre sürüm kontrolüdür. Düzenleyicideki bir sekmeyi kullanan geliştiriciler, koddaki tüm değişiklikleri izleyebilir ve gerekirse eski sürümlere erişebilir. Bir uygulama projesinde işbirliği, taahhütler, şubeler ve birleştirmeler kullanılarak da anlaşılır hale getirilebilir. Ortaya çıkan herhangi bir çakışma manuel olarak çözülebilir. Sürüm geçmişinden, uygulamanın ayrı sürümleri de genel olarak erişilebilen bir URL altında dağıtım için özel olarak seçilebilir.

Anvil Editor’ün yeni sürümü artık geliştirme, hazırlama ve üretim gibi farklı dağıtım ortamlarında dağıtım için birden çok veritabanı kullanma seçeneği de sunuyor. Bu, ayrı veritabanlarından gelen kodun verimli çalışma için kullanılabilir hale getirilmesine ve aynı anda ayrı bir URL altında test edilmesine olanak tanır. Veritabanlarının yönetimi ve çeşitli dağıtım ortamlarına atanması doğrudan Anvil Düzenleyiciden yapılabilir. İlgili veritabanındaki tablolar daha sonra sona erer. anvil.tables.app_tables Atanan ortamda kullanılabilir.

Düzenleyicide daha fazla genel bakış ve kontrol

Anvil Editor’ün yeniden tasarlanan arayüzü, Klasik Editör’e kıyasla programlamanın daha sezgisel ve daha kolay çalışmasını sağlamalıdır. Renk kodlu sekmeler, istemci ve sunucu kodu arasında geçiş yapma veya veri tablolarını daha hızlı düzenleme olasılığını açar. Yeni bölünmüş görünümde geliştiriciler, kod değişikliklerinin etkilerini hemen anlamak için Python kodlarını ve uygulamanın kullanıcı arayüzünü aynı anda izleyebilirler.

Anvil Editor’daki yeni Bölünmüş Görünüm.

(Resim: örs.çalışır)

Blog gönderisi, Anvil web geliştirme ortamının yeni sürümü hakkında daha fazla bilgi özetliyor. Geliştirme ekibi ayrıca, makine öğrenimi modellerinin sağlanması veya nakış desenleri için şablonlar oluşturmak üzere Python ile görüntü işlemeye yönelik talimatlar da dahil olmak üzere, uygulanması kolay somut uygulama örnekleri sağlar.

Editörü denemek isterseniz, ticari sürümlere ek olarak, sınırlı sayıda işlev sunan ancak kalıcı olarak ücretsiz olarak kullanılabilen Anvil web sitesinde başlangıç sürümüne erişebilirsiniz.

(harita)

Haberin Sonu