Work Day mağdurları Giani: “Güvenlik Toskana'nın mutlak önceliğidir”

Samuag

New member
“Kazaları ve ölüm zincirlerini azaltan eylemlere kendini adamış Toskana Bölgesi için iş güvenliği mutlak bir önceliktir”. Başkan Eugenio Giani, bugün kutlanan 74. Ulusal İş Kazası Mağdurları Günü vesilesiyle bunu söylüyor.

Bu sabah başkan, Floransa'da, Anmil (Ulusal İşyerinde Sakat ve Malul İşçiler Birliği) tarafından desteklenen İş Mağdurları anısına, Piazza Enrico Mattei'deki İşyerinde Düşenler Bahçesi'nde, birkaç yüz metre uzaklıktaki Beyaz Bank'ın açılışına katıldı. Geçtiğimiz Şubat ayında 5 işçinin hayatını kaybettiği Via Mariti'deki inşaat şantiyesinden uzakta.

Bugünkü açılış, Anmil'in kurumlarla birlikte düzenlediği sivil törenle gerçekleştirildi.

“İşyerindeki kontrolleri yoğunlaştırmak ve güvenliğin sürekli izlenmesini güçlendirmek için diğer kurumlarla koordineli eylemler geliştirmek amacıyla Bölgenin ve yerel sağlık yetkililerinin personelini artırmak için adımlar atıyoruz – diye anımsıyor Giani.” Başkan özellikle, “Mayıs ayında bir kararla onaylanan ve yaptırım fonundan 4,8 milyon avroluk bölgesel kaynak tahsisi sayesinde, personeli genişletecek 25 ASL operatörünü üç yıllığına işe alacağımız projeye odaklanıyor” şu anda yürürlükte”. “Giani, personeldeki artışın 2025'ten 2027'ye kadar her yıl şantiyelerde bin tane daha denetim yapmamıza olanak tanıyacağını açıklıyor”.

Başkan, denetim faaliyetlerinin güçlendirilmesinin yanı sıra, “işyerinde sağlık ve güvenlik kültürünü güçlendirmek için işletmelere yönelik eğitim, bilgilendirme, iletişim ve desteğe adanmış üç 'önceden tanımlanmış program' içeren 2020-2025 bölgesel önleme planını” da hatırlattı.

Giani, “Yaralanmalar ve kazalarla mücadele konusunda yetkili ulusal makamlarla olan ilişki sabit kalıyor” diye bitiriyor.