Yalancı Cheesecake (Çok Kolay Çok Lezzetli)

Leila

Global Mod
Global Mod
Yalancı Cheesecake (Çok Kolay Çok Lezzetli) Tanımı İçin Malzemeler

Tabanı için;

• 2 paket burçak bisküvi
  • 120 gram tereyağı (margarin de olabilir )
  • 5 su bardağı süt (200 ml bardak)
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 5 yemek kaşığı irmik
  • 3 yemek kaşığı nişasta
  • 1 paket vanilya
Üzerinin sosu için;

• 500 ml portakal suyu
  • 1 paket vanilyalı puding
  • 1 çay bardağı şeker
Yalancı Cheesecake (Çok Kolay Çok Lezzetli) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Öncelikle burçak bisküvimi robottan geçirip, incelttim. İncelttiğim bisküvilerimi karıştırma kabına alıp, eritmiş olduğum tereyağını üzerine ekleyip kaşık sayesinde bisküvi ve tereyağını özleştirdim.
  2. Yağlı kağıt sermiş olduğum (Kelepçeli kalıba nazaran daire biçiminde kestim)kelepçeli kalıbıma karışımı ekleyip, bardağın alt kısmıyla uygunca bastırarak düzledim. Cheesecake tabanım hazır. Buzdolabında beklettim. Lütfen bu etapları atlamayın.
  3. Cheesecake’min muhallebisi için; uygun bir tencereye süt, şeker, irmik, nişasta ve son olarak vanilin ekleyip, kısık ateşte daima karıştırıp, göz göz olup, kıvam alana kadar pişirdim.
  4. Pişen muhallebimin birinci sıcaklığı çıktıktan daha sonra dolapta bekletmiş olduğum kalıbımın içerisine döküp düzledim. yeniden buzdolabına koyup, soğuttum.
  5. Kalıptaki muhallebi soğuyup sertleştikten, daha sonra sosunu yapmaya başlayın lütfen. Bu basamakları dikkate alın materyallerin birbirine tutunması açısından kıymetli bir püf noktadır.
  6. Sosum için portakalları sıktım. Uygun bir tencereye alıp, vanilyalı puding ve şekeri ekleyerek kısık ateşte kıvam alıp, kaynadığında ocaktan alın.
  7. İlk sıcaklığı çıktıktan daha sonra, sosumu buzdolabında soğuduğundan emin olduğum, kalıbımdaki muhallebimin üzerine döküp, dümdüz hale getirdim.
  8. Buzdolabında 1 gün beklettim (Mutlaka 1 gün bekletin) servis yaparken üzerini dilediğiniz meyve ile süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun
    ❤
    ????
Yalancı Cheesecake (Çok Kolay Çok Lezzetli) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı