Yeşil BT – şirkette BT kaynaklarının sorumlu bir şekilde kullanılması

celeron

Global Mod
Global Mod
BT, %4 ile şu anda küresel CO₂ emisyonlarına tüm hava trafiğinden daha fazla katkıda bulunuyor. 2030 yılına kadar bu pay iki katına bile çıkabilir. Bu nedenle şirketler, BT'lerinin ekolojik etkisini azaltmaktan giderek daha fazla sorumlu oluyor – yasal gereklilikler nedeniyle de. Yeşil BT veya Sürdürülebilir BT'ye dair bütünsel bir anlayış, BT yöneticilerinin sürdürülebilir kararlar almasına yardımcı olur. Bu, BT kaynaklarının uzun vadede sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasını sağlar.


ReklamcılıkUzmanlarımız Hannah Herbst ve Silvia Hildebrandt, Green IT – Şirkette BT kaynaklarının sorumlu kullanımı adlı beş bölümlük web seminer serisinde geleceğe hazır BT'ye giden yolda size eşlik edecek. Öncelikle sürdürülebilirlik raporlaması, yasal çerçeveler ve sertifikalar gibi ilgili konular da dahil olmak üzere Green IT ve Sürdürülebilir BT'nin temellerine dair kapsamlı bir giriş alacaksınız. Şirket yapılarınıza gerçek sürdürülebilirliği entegre etmek için yeşil aklamayı nasıl tanıyacağınızı ve önleyeceğinizi öğreneceksiniz.

BT'nin sürdürülebilir dönüşümü için yenilikçi yöntemler


Konuşmacılar daha sonra dijitalleşmenin potansiyelini daha fazla sürdürülebilirlik ve kaynak verimliliği için kullanmak için yenilikçi yöntemler sunacaklar. Somut örnekler kullanarak, sürdürülebilir BT stratejilerinin nasıl geliştirilebileceğini ve uygulamada nasıl başarılı bir şekilde uygulanabileceğini gösterecekler – ilk envanterden uygulamaya kadar. Son olarak, yeşil kodlama, Enerji Verimliliği Yasası'nın uygulanması ve fonlamanın etkili kullanımı gibi konularda değerli ipuçları alacaksınız.

Edindiğiniz bilgilerle, bir BT yöneticisi veya karar verici olarak şirketinizdeki BT'nin ekolojik ayak izini azaltabileceksiniz. Sürdürülebilir BT stratejileri uygulayarak, yalnızca iklim korumasına önemli bir katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda önemli maliyetlerden tasarruf edebilir ve şirketinizin rekabet gücünü güçlendirebilirsiniz. Bireysel web seminerlerinin tarihleri:

  • 06 Kasım: Sürdürülebilir BT: BT'de sürdürülebilirliğe ilişkin temel bilgiler ve yönergeler
  • 13 Kasım: Yeşil aklamaya karşı olmaktan sosyo-ekolojik dönüşüme: Sürdürülebilir kurumsal yönetim stratejileri
  • 20 Kasım: Sürdürülebilirliğe giden dijital yollar: Yenilik ve verimlilik yoluyla iklim nötrlüğüne doğru
  • 27 Kasım: BT'de döngüsel ekonomi: Şirketler için sürdürülebilir stratejiler
  • 04 Aralık: Uygulamada Yeşil BT: Daha fazla enerji verimliliği ve ekonomisi için çözümler
Pratik ve uzman bilgisi – canlı ve daha sonra


Web seminerleri her biri dört saat sürer ve sabah 9'dan öğleden sonra 1'e kadar gerçekleşir. Bir web seminerine katılım 169 avroya mal olur (tüm fiyatlara KDV dahildir). Beş tarihin hepsini aynı anda rezerve etmek isterseniz, 595 avroluk kombine bilet ile çok tasarruf edebilirsiniz.

Tüm katılımcılar yalnızca çok sayıda pratik ve etkileşim beklemekle kalmaz, aynı zamanda tüm kayıtları ve materyalleri kullanarak öğrendiklerini daha sonra tekrarlama ve derinleştirme fırsatına da sahip olurlar. Sorular doğrudan canlı sohbette yanıtlanır ve katılımcılar ayrıca konu hakkında birbirleriyle fikir alışverişinde bulunabilirler. Daha sonra videolara ve pratik materyallerine erişim dahildir.

İlgilenenler webinar serisi web sitesinde daha fazla bilgi ve bilet bulabilirler. Haberler akademisinin sunduklarından haberdar olmak isteyen herkes bültene kaydolabilir.


(çbo)