68 yaşındaki gaziye pide kuyruğunda akın

Samuag

New member
Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 68 yaşındaki Kıbrıs gazisi Abdullah Al, tartıştığı bireylerin saldırısına uğradı.

Abdullah Al, 24 Nisan’da pide almak için Güney Mahallesi, Tuğrul Caddesi’ndeki fırına gitti.

Burada tanımadığı bir kişi ile tartışan Abdullah Al, çıkışta 3 kişi tarafınca tekme tokat dövüldü.

Gelen polislerle merkeze giden Abdullah Al, kaçan şüphelilerden şikayetçi oldu.

Hastanedeki tedavisinin akabinde konutuna giden Al, kötüleşerek bir sefer daha hastaneye başvurdu.

Bağırsağının yırtıldığı tespit edilen Abdullah Al, ameliyata alındı.

Abdullah Al’ın hastanedeki tedavisi devam ediyor

“BİRLİKTE BANA SALDIRDILAR”

Hastanede tedavisi süren Abdullah Al, yaşadıklarını şu biçimde anlattı:

“Pide almak için fırına girdim. Parayı vermek için uzadığımda biri bana ‘Amca üzerime çıkacaksın’ dedi ve beni iter üzere yaptı. Ben de ‘Ne oluyor, biraz saygılı ol’ dedim. O şahısla ufak tefek laf dalaşı yaptık. Pideyi alıp dışarı çıktığımda, kapıda bekleyen bireylerle birlikte bana saldırdılar. Millet ayıramadı, gerisini hatırlamıyorum.”

“KİM OLURSA OLSUN”

Etraftakilerin kendisinin gazi olduğunu söyleyerek saldırıyı durdurmay çalıştıklarını belirten Al, “Fakat saldırganlar ‘Kim olursa olsun’ diyerek saldırmaya devam etti” dedi.

Abdullah Al’ın aldığı tekmeler niçiniyle ince bağırsağının hasar gördüğü öğrenildi.

ZANLILAR ÖZGÜR

Öte yandan gözaltına alınan 3 kişi, emniyetteki süreçlerin akabinde adliyeye sevk edildi. 3 kuşkulu savcılıktaki tabirlerinin alınmasının akabinde özgür bırakıldı.