9 yaşındaki Yağız Covid-19 niçiniyle hayatını kaybetti

Samuag

New member
İzmir’in Bornova ilçesinde yaşayan Ayşegül Öziç ve Mert Öziç çiftinin 9 yaşındaki oğlu Yağız Öziç, çarşamba günü rahatsızlandı. Bir gün daha sonra ateş ve halsizlik şikayetiyle Ege Üniversitesi Hastanesi’ne gdolayılen Yağız’a yapılan Covid-19 testi olumlu çıktı.

Meskende tedavi bakılırsan Yağız’ın durumu cuma günü ağırlaştı. Hastaneye kaldırılan Öziç, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Vefatıyla yakınlarını yasa boğan Yağız, gözyaşları içinde Pınarbaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bu ortada, Yağız ile tıpkı okulda okuyan kardeşi Metin Ayaz Öziç’e (7) ağabeyinin hastanede tedavi olduğu söylendi.

‘ELİ, AYAĞI ÇOK SOĞUKTU, KONUŞACAK HALİ YOKTU’

Yaşananları anlatırken ayakta durmakta zorlanan Ayşegül Öziç, “Yağız da gece ateşlenince hastaneye götürdük. Test yapamayacaklarını söyleyip sabah Covid-19 testi için gelmemizi istediler. Bütün gece halsizdi, uyuyamadı. Perşembe günü sabah erken saatlerde hastaneye gidip testini yaptırdık. Ateşi 38,5 çıktı. Konuta döndüğümüzde durumu kötüleşmeye başladı. Bir şeyler yedirmek istedik lakin kusuyordu” dedi.

Ayşegül Öziç ve Mert Öziç

çabucak sonrasında testinin olumlu çıktığını öğrendiklerini belirten annen Öziç, “Cuma günü uyandı, bir şeyler yedikten daha sonra tabibin tavsiye ettiği şurubu içirdim. Eli, ayağı epey soğuktu ve konuşacak hali yoktu. Yağız yalnızca babasına, ‘Baba ben öleceğim. Beni kurtar’ demiş. Durumunun daha da berbata gittiğini görür görmez ambulans çağırdık. Oğlum o gün hastanede hayatını yitirdi” diye konuştu.

“YAPABİLDİĞİMİZ, YALNIZCA ONUN GİDİŞİNİ İZLEMEK OLDU”

Oğlunun hiç bir rahatsızlığının bulunmadığını belirten Mert Öziç ise, “Hem epey sağlıklı birebir vakitte epeyce hareketli bir çocuktu. Tüm bu olanlara küçük kalbi yalnızca 2 gün dayanabildi. Bizim tek yapabildiğimiz, onun gidişini izlemek oldu” kelamlarını kullandı.