Adana’da dayak, azap, taciz: Ben öldükten daha sonra hakkımı savunmayın

Samuag

New member
Adana’nın Seyhan ilçesinde bir bayan, evvel asansörde akabinde da meskenine girerek cinsel hücumda bulunan zanlıdan şikayetçi oldu.

Olay, Gürselpaşa Mahallesi’nde meydana geldi.

İddiaya bakılırsa, İstanbul’da genel koordinatör olarak nazaranv yaparken babası rahatsızlanınca Adana’ya gelen Fide Uyarlar (42) meskeninin bahçesinde köpeklerini gezdirirken Gökhan K. (45) ile tanıştı.

Sadece birkaç defa Gökhan K. ile karşılaşan Uyarlar, ondan sonrasında Gökhan K’nin tacizine maruz kaldı.

Sözlü ve fiziki tacizleri cinsel atak takip etti. Uyarlar’ın meskenine giren Gökhan K, hanımı günlerce alıkoydu.

Saldırı sırasında kolu kırılan Uyarlar, tekrar kendisine bulaşmaması için şikayetçi olmadı lakin Gökhan K. bayanın peşini bırakmadı. 22 Mayıs’ta tekrar geldi, Uyarlar’ı asansöre binerken yakaladı. Ortalarında çıkan arbede ise güvenlik kameralarınca görüntülendi.

Uyarlar, bunun üzerine Gökhan K.’dan şikayetçi oldu. Kuşkulu de bayan kendisine tokat attığı için şikayetçi oldu.

Kadın tekrar kendisini rahatsız etmeme karşılığında kuşkulu ile uzlaştı.

Ancak Gökhan K. bir daha Uyarlar’ın meskenine zorla girerek cinsel hücum teşebbüsünde bulundu. Genç bayan, kuşkulu kaçtıktan daha sonra polise giderek şikayette bulundu. Kuşkulu polis tarafınca meskenine yapılan baskında gözaltına alındı.

”BEN ÖLDÜKTEN daha sonra HAKKIMI SAVUNMAYIN”

Uyarlar ise yaşadığı dehşet anlarını gözyaşları ortasında anlattı:

”Önce 1 hafta boyunca beni hapsetti. sonrasındasında ortalıktan kaybolmuştu. Düşüp bacağımı kırdığım bir periyotta bir daha geldi. Gece 00.30’dan sabah 06.30’a kadar dövdü ve benimle evleneceksin diyerek zorladı. Benden uzak durması koşuluyla uzlaşma imzaladım. Zira kalıcı bir iz, yara ya da sakatlık bırakmazsa içeriye atılmıyormuş. Ben öldükten daha sonra hakkımı savunmayın.”

Uyarlar, tehdit ve şantaja maruz kaldığını söylemiş oldu.