Ankara’da hastasına cinsel taarruzda bulunduğu tez edilen tabip tutuklandı

Samuag

New member
Ankara’da bir hastanede 25 Mart’ta burun ameliyatı olan G.K. anestezi hekiminden şikayetçi oldu.

Alınan bilgiye göre G.K., ameliyatın akabinde kendisini “Atakan” olarak tanıtan anestezi tabibi İsa Ö.K’nin ultrason çekilen alana gelip perdeleri kapatarak özel bölgelerine dokunduğunu ve cinsel istismarda bulunduğunu ileri sürdü.

Hastane polislerinin olay yerine yakın kamera manzaralarını izlemesi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla kuşkulu gözaltına alındı.

Kuşkulu İsa Ö.K, savcılık sorgusunda şu beyanda bulundu:

“bundan evvelki hastaya bloğum başarılı olmadığı için bu hastayı pekiştirme gayesiyle muayene ettim. Hastanın bu muayeneyi yaparken şuuru açıktı. Kendisine bilgilendirme yaptım. Yaptığım süreçleri de adım adım anlattım. Muayeneyi yaptığım alanda perdenin haricinde bir fazlaca insan vardı. Ayrıyeten ben muayene yaparken de hastanın yakını olan sıhhat çalışanı içeri girip çıktı.”

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Kendisini ‘Atakan’ olarak tanıtmadığını, müştekiyle tanıştıklarını söyleyen İsa Ö.K., “Hastanın ameliyatı sebebiyle bir komplikasyon gelişmeyecek bulunmasına rağmilk evvelki hastadaki bilgimi pekiştirmek için yalnızca aygıt ile sağ ve sol omuz bölgelerini denetim ettim. Ben kendimi kimseye Atakan olarak tanıtmadım. Yalnızca yolda yürüyorken mesai arkadaşım olan Atakan’ın ismini söylemiş olabilirim.” diye konuştu.

Kimi hastaların narkozun tesiriyle bu çeşit davranışlar sergileyebileceğini savunan İsa Ö.K, cinsel taarruz ve taciz savlarını kabul etmediğini söylemiş oldu.

Savcılık sorgusunun akabinde tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilen kuşkulu, “kamu nazaranvinin sağladığı nüfuz berbata kullanılmak suretiyle nitelikli cinsel saldırı” hatasından tutuklandı.

MUANEYİ KAYIT ALTINA ALMAMIŞ

Tutuklama müzekkeresinde, şu tabirlere yer verildi:

“Şüphelinin gerçekleştirmiş olduğu tıbbi müdahalenin gerekliliği konusunda kâfi bir açıklama ortaya koyamaması, bir daha şüphelinin ilgili tıbbi müdahale daha sonrasında yapmış olduğu tespit ve süreçleri rastgele bir biçimde kayda almayarak ve ismini Atakan olarak belirterek olay yerinden ayrılmış olması, hadisede güçlü kabahat kuşkusunun varlığını ortaya koymaktadır.

Şüphelinin nitelikli cinsel akın hatasını işlediğine ait güçlü hata kuşkusunun varlığını gösteren CD izleme tutanağı içeriği, müşteki ile içinde önceye dayalı bir hasımlık bulunmaması ve bilgi sahibi şahısların anlatımları dikkate alındığında kuşkulu hakkında isimli denetim kararları uygulanmasının yetersiz kalacağı göz önüne alınarak tutuklanmasına hükmedilmiştir.”