Apple Watch 9 ve Ultra 2: Daha fazla hız ve daha düşük fiyat

celeron

Global Mod
Global Mod


  1. Apple Watch 9 ve Ultra 2: Daha fazla hız ve daha düşük fiyat

Her yıl yeni bir model nesli: Bu sadece iPhone’lar için değil, Apple Watch için de geçerli. Apple, Series 9 ve Ultra 2 ile Salı akşamı, dışsal olarak öncekilerden neredeyse hiçbir farkı olmayan en yeni iki akıllı saat versiyonunu sundu. Yeni Apple Watch Series 9’un kenar uzunluğu hâlâ 45 milimetre veya 41 milimetrelik versiyonu biraz daha küçük olarak sunuluyor. Üreticiye göre ekran artık metrekare başına 2000 kandele kadar önemli ölçüde daha parlak parlıyor.

ReklamcılıkUltra, 49 milimetrelik gövdesiyle bugüne kadarki en büyük saat ekranını sunmaya devam ediyor. Apple ayrıca 2000 cd/m2 yerine zaten oldukça parlak olan ekranı da revize etti.2 Yeni Ultra 2’nin 3000 cd/m’ye kadar olması gerekir2 Güçlü güneş ışığında okumayı daha kolay tutmak için.


Apple Watch Series 9, yeni bir S9 çipiyle donatılmıştır.

Daha fazla performans ve yapay zeka için S9 çip


Apple bu sefer merkeze yeni bir S9 çipi koydu. Sorunsuz animasyonlar sağlamak ve diğer şeylerin yanı sıra AI işlevlerini hızlandırmak amaçlanıyor. GPU konusunda Apple, Series 8’e kıyasla yüzde 30’luk bir performans artışından bahsediyor. Neural Engine’in artık 4 çekirdekli olması dışında çip (paketteki bir sistem – SiP) hakkında somut ayrıntılar verilmedi. Tasarım söz konusudur.

Bir Apple yöneticisi sunumda bunun, ek Siri işlevlerinin yerel olarak yürütülmesini mümkün kıldığını açıkladı. Buna, sesli yardım sistemi Siri aracılığıyla sağlık verilerinin sorgulanması ve girilmesi de dahildir. Ancak bu işlev ancak bu yılın sonlarında sunulacak ve başlangıçta yalnızca İngilizce ve Mandarin dilinde çalışacak.

Ayrıca Watch Series 9 ve Ultra 2’de artık “U2” adı verilen yeni bir ultra geniş bant çipi yer alıyor. Akıllı telefonda ayrıca bir U2 çipi varsa, iPhone’un odaya tam olarak yerleştirilmesine olanak tanıyor – bu iPhone 15’te de var. Apple Watch’un pil ömrü artacak gibi görünmüyor; Apple, Series 9 için normal kullanım için 18 saate kadar, Ultra 2 için ise 36 saate kadar tavsiyede bulunmaya devam ediyor.Apple Watch Ultra yeni bir saat yüzüne kavuşuyor: Komplikasyonlar için (daha da) daha fazla alana sahip “Modüler Ultra”.

Tek elle kullanım için sıkıştırma hareketi


Apple, Watch’un kontrollerini tek elle kullanıma izin veren çift dokunma hareketini içerecek şekilde genişletiyor. Bu fonksiyon, hâlâ kullanım yardımlarında bulunabilen ve eski saatlerde de mevcut olan hızlı eylemleri anımsatıyor. Saatin takıldığı elin işaret parmağı ile başparmağının bir araya getirilmesi, diğer şeylerin yanı sıra çağrıları cevaplamayı veya çalan alarm saatini kapatmayı mümkün kılar.

Apple Watch Series 9 ve Ultra 2, 22 Eylül’de satışa çıkıyor. Apple dolar fiyatlarını değiştirmedi. Series 9’un temel modeli 400 doların biraz altında başlıyor, Ultra 2’nin fiyatı ise 800 dolardır (vergiler hariç). Apple, Almanya’da Series 9’u 450 Euro’nun biraz altında bir fiyata satıyor; bu da başlangıç fiyatının, geçen yıl Series 8 ile yükseltilen Euro fiyatının yine 50 Euro altında olduğu anlamına geliyor. Üretici şimdi (güncellenmemiş) Apple Watch’u satıyor SE 2, 300 Euro’nun biraz altında yerine 280 Euro’ya. Bu zaten mağazalarda çok daha ucuza bulunabilir. Series 9’un alüminyum versiyonu Polarstern, Midnight, Silver, Red ve Rosé renklerinde mevcuttur. Apple, paslanmaz çelik versiyonunu altın, gümüş ve grafit seçenekleriyle sunuyor.

Apple Watch Ultra 2’nin fiyatı 900 Euro’nun biraz altında, yani 2022 modelinden 100 Euro daha ucuz; Burada da üreticinin döviz kurunu yine hafif aşağı doğru düzelttiği açık.

Apple’da artık deri aksesuar yok


Beklendiği gibi Apple deri aksesuarlara veda ediyor. Şirkete göre bu, karbon ayak izini azaltıyor. Aynı zamanda üretici, Apple’ın açıkladığı gibi neredeyse yüzde 70’i tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzemeden gelen “FineWoven” adı verilen bir malzemeden yapılmış yeni bilezikleri de gösterdi. Süete benzer bir his veriyor. Üretici ilk kez belirli saat ve bilezik kombinasyonlarını CO2 nötr olarak pazarlıyor. Çevresel etkiyi azaltmak için ambalajlama ve lojistik de iyileştirildi.
(1 pound = 0.45 kg)Bağlı kuruluş bilgileri

İkisi birden ile İşaretli bağlantılar komisyon bağlantılarıdır (bağlı kuruluş bağlantıları). Böyle bir bağlantı üzerinden sipariş verilmesi durumunda Haberler online komisyon alır. Bu, alıcıya hiçbir ek maliyet getirmez.


Haberin Sonu