Apple Watch Ultra: Kalp atış hızı ölçümünde önemli sorunlar olabilir

celeron

Global Mod
Global Mod
Apple Watch’lar sağlam kalp atış hızı monitörleri olarak kabul edilir, ancak özellikle sporcular için tasarlanan üst model “Ultra” da aykırı değerler vardır: Bazı modeller, egzersiz sırasında kalp atış hızını doğru şekilde kaydedemez. Antrenman kaydı daha sonra, etkilenenlerin bildirdiği gibi önemli düşüşleri gösterir.

Reklamcılık

Mac & i kendi cihazında da yeniden oluşturabildiğinden, sorun özellikle bir egzersiz seansının başlangıcında gözlemlenebilir: Ultra, mevcut kalp atış hızını yalnızca kısa bir süre görüntüler, ancak daha sonra yalnızca gri bir ekran gösterir. Ölçüm görünüşe göre başarısız oluyor ve bazen bir değerin tekrar kaydedilmesi 10 dakikadan fazla sürüyor. Uzun duraklamalar genellikle eğitim ilerledikçe tekrarlanır.

Etkilenen Ultra modeller doğru, geçerli kalp atış hızı yerine yalnızca son ölçülen değeri gri renkte gösterir.

Kalp atış hızı bölgelerine göre eğitim imkansız

Sorun genellikle koşu ve bisiklet antrenmanlarında belirgindir, aralıklı birimler sırasında kalp atış hızındaki ani değişiklikler, kalp atış hızı ölçümünü tekrar adım dışı bırakabilir. Gün boyunca seçerek kaydetmek için “Kalp atış hızı” uygulamasını kullanırken hata görünmüyor ve arka plan ölçümleri de doğru değerler veriyor gibi görünüyor.

Kusur, watchOS 9’un en önemli yeniliklerinden biri olan kalp atış hızı bölgelerine göre antrenmanı Apple Watch Ultra ile neredeyse imkansız hale getiriyor. Ancak bu yalnızca kalp atış hızının canlı gösterimindeki bir hata değildir: egzersiz bittikten sonra da kayıtta veriler eksiktir ve bu nedenle egzersiz yükü gibi kalp hızından elde edilen verileri bozar veya tahrif eder.

Ultra sahipler sorunun ele alınmasından rahatsız

Reklamcılık

İlk kullanıcılar, geçen sonbaharda Apple Watch Ultra’nın piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra kalp atış hızı ölçümündeki sorunları ve kesintileri bildirdi. Sorun genellikle sensörün çalışmasını zorlaştıran sonbahar ve kış sıcaklıklarına atfedilir, ancak yaz sıcağında da gözlemlenebilir. Etkilenen okuyucular, Apple desteğiyle ilgili sorunun bilinmemesine veya göz ardı edilmesine sinirleniyor. Ultra’yı yeniden bağlamak veya yeniden yüklemek gibi olağan temel sorun giderme işlemleri yardımcı olmuyor ve önceki tüm watchOS güncellemeleri hatayı ortadan kaldırmadı.

Ölçümdeki büyük boşluklar, eğitim oturumunun kaydına da yansır.

Kaç Ultra modelinin özel olarak etkilendiği belirsizliğini koruyor. Mac & i editör ekibindeki dört Apple Watch Ultra’dan ikisi kalp atış hızı ölçümüyle ilgili sorunları gösteriyor. Aynı zamanda test çalıştırmalarımız, bunun kullanıcının veya bileğin hatası olmadığını açıkça gösterdi: Apple Watch Ultra 1 kalp atış hızını her zaman iyi tespit ederken, Apple Watch Ultra 2 açıklanan hatayı gösterdi, her iki saat de birbirini izleyen çalıştırmalarda aynı şekilde kullanıldı aynı kişinin aynı bileğine takılan aynı bileklikle.

Mac & i'den daha fazlası

Mac & i'den daha fazlası

(lbe)

Haberin Sonu