Aralık ayında ABD’deki yenilikçi Toskana şirketlerine katılım çağrısı açıldı

Samuag

New member
Yenilikçi Toskana şirketlerinin Amerika Birleşik Devletleri’ne ilk misyonu olan “Toscana tech on the road” etkinliğine 4 – 8 Aralık tarihleri arasında Bölgesel Konsey tarafından destek ve destek için finanse edilen ileri karakol masası olan ‘Casa Toscana’da katılmak için yirmi yer mevcut. Geçtiğimiz 8 Eylül’de açılışı yapılan Silikon Vadisi’nin kalbinde bölgenin en yenilikçi start-up’larını ve girişimci girişimlerini tanıtmak. Sunumlar, toplantılar ve ağ oluşturma bağlamında yeni kurulan şirketlerin ve yenilikçi KOBİ’lerin en iyi deneyimleriyle Toskana’nın yüksek teknolojisini tanıtmak için bir fırsat olacak.

Konaklama masrafları, aynı zamanda ilgi beyanlarının toplanmasından ve seçimin gerçekleştirilmesinden sorumlu kuruluş olan Fondazione Sistema Toscana aracılığıyla Bölge tarafından karşılanacaktır. Girişim, yüksek araştırma ve inovasyon yoğunluğuna sahip teknolojik içerikli bir ürün veya hizmet geliştiren ve teknolojik inovasyonun yeni sınırları ve sunduğu fırsatlar hakkında bilgi edinmek isteyen 20 yenilikçi Toskana start-up’ına ve KOBİ’ye açıktır. Silikon Vadisi’nin inovasyon ekosistemi, geliştirdikleri yüksek teknolojili inovasyon çözümlerini sunmak ve hedef odaklı seçilen nitelikli Amerikalı oyuncularla buluşmak.

Etkilenen sektörler şunlardır: yapay zeka, biyomedikal, tarım teknolojisi, havacılık, yaratıcı endüstriler (moda, turizm), siber güvenlik ve Toskana Bölgesi’nin 2021-2027 programlama dönemine yönelik S3 bölgesel akıllı uzmanlaşma stratejisiyle tutarlı diğer yüksek teknoloji sektörleri.

Başkan Eugenio Giani, “Bir üretim sisteminin canlılığı, her şeyden önce şirketlerin yenilik yapma ve her zaman yeni çözümler bulma becerisiyle ölçülür” yorumunu yaptı. Bölge, Toskana şirketlerinin büyüme arzusunu tatmin edecek ve kalitede kesin bir sıçrama yapmalarına yardımcı olacak araçları uygulamaya koydu ve uygulamaya devam ediyor. San Francisco’da oluşturulan merkez bu mozaiğin bir başka parçası ve birçok şirketin rekabet gücünü artırmak için karşılaştırma yapmasına ve geliştirmesine olanak sağlayacak”.

Ekonomi ve turizmden sorumlu meclis üyesi, “Toskana, Silikon Vadisi’nde bu tür bir yere sahip olan ve kendini fikir ve girişimlerini tanıtmaya ve geliştirmeye adamış ilk bölge değil, aynı zamanda her şeyden önce yolu açan bölgedir” dedi. En dinamik gerçeklerle doğrudan temasa geçin ve teknolojik inovasyon Toskana’sını Silikon Vadisi’nin büyük oyuncularına yaklaştırın, şirketlerimizin giderek daha fazla büyümesine yardımcı olacak yeni sınırları keşfedin”.

‘Casa Toscana’, halihazırda Dışişleri Bakanlığı tarafından desteklenen İnovasyon Merkezi Innovit’e ve Washington’daki İtalyan Büyükelçiliği ve San Francisco’daki Başkonsolosluk ile Uluslararası İşbirliği’nin desteğiyle yönetilen İnovit’e ev sahipliği yapan binanın içinde yer almaktadır. Ticaret Enstitüsü ve San Francisco İtalyan Kültür Enstitüsü.

Seçime katılmak için başvurular, bu bağlantıda yer alan formu doldurarak 9 Ekim’e kadar gönderilebilir:

Tüm bilgilere https://industria40.regione.toscana.it/web/industria40/-/la-toscana-ad-alta-associazione-tecnologica-si-currenta-a-san-francisco.-approvato-il adresinden ulaşılabilir. -işletme katılımına ilişkin düzenlemeler.