Asya’dan gelen söylentiler: Bu yıl sadece yeni bir iPad, ilk M3 daha sonra

celeron

Global Mod
Global Mod
Yarınki iPhone 15 etkinliğinin ardından Apple’ın sonbahar ve kışa yönelik ürün planlarında neler olacağını görmek heyecan verici olacak. Ancak, genellikle Ekim ayında duyurulan yeni Mac’ler ve iPad’ler için 2023’ün dördüncü çeyreğinin oldukça sıkıcı geçeceği artık açıkça görülüyor. Görünüşe göre belirli bir sonbahar etkinliği planlanmıyor. ABD ve Asya’daki kaynaklar bunu iddia ediyor.

ReklamcılıkYavaş bir iPad yılı


Çin X eşdeğeri Weibo’ya ilişkin bir sızıntı, bu yıl yalnızca bir yeni iPad’in, yeni nesil iPad Air’in olacağını söylüyor. Geçmişte bilgileri doğru olan kişiye göre ne yeni bir iPad mini (7. nesil) ne de yeni bir iPad Pro modeli (OLED ve M3’lü).

Bloomberg muhabiri Mark Gurman daha önce de bir podcast’te benzer açıklamalarda bulunmuştu. İçinde Apple’ın “oldukça yakında” yeni bir iPad Air planladığını ve Apple’ın bunu muhtemelen bir etkinlik olmadan ve yalnızca bir basın bülteni aracılığıyla duyuracağını belirtti. Apple’ın M2 SoC’sinin entegre olması muhtemeldir. iPad Air 5, Mart 2022’de tanıtıldı ve ilk kez M1 çipiyle geldi. Yeni Pro modellerinin en erken 2024’ün başına kadar beklenmiyor; Apple’ın iPad mini’yi ne zaman geçeceği henüz bilinmiyor.

M3 Mac’leri bekliyorum


Konu Mac olunca akıllara Apple’ın bu yıl ilk M3 makinelerini tanıtıp tanıtmayacağı sorusu geliyor. M3 SoC, Apple’ın başlangıçta yalnızca çip üreticisi TSMC’den temin ettiği, ilk kez 3 nm’lik bir tasarımla Salı günü sunulması beklenen A17 Bionic’in mimarisini temel alıyor. Şimdiye kadar en azından MacBook Air 13 ve Touch Bar’lı MacBook Pro 13’ün bu yıl buna uygun şekilde donatılabileceğine dair spekülasyonlar vardı.

2024’te M3 Pro, M3 Max ve M3 Ultra gibi daha iyi donanımlı makineler takip edecek: MacBook Pro 14 ve 16, Mac mini, Mac Studio ve Mac Pro. Ancak Tayvan’daki yatırım şirketi TF International Securities’ten tanınmış ve aynı zamanda doğru kabul edilen analist Ming-Chi Kuo, durumu bu şekilde görmüyor. Ona göre Apple, bu yıl M3’lü MacBook modeli yok üretmek için. Olası bir neden, TSMC’nin halen geliştirilmekte olan 3 nm kapasiteleri olabilir.
(bsc)Haberin Sonu