Atakaş Hatayspor’un simgesi dağ ceylanı ‘gazella gazella’ oldu

DeSouza

Global Mod
Global Mod
Türkiye’de yalnızca Hatay’da yaşayan muhafaza altındaki “gazella gazella” tipi dağ ceylanı, Spor Toto Üstün Lig grubu Atakaş Hatayspor’un simgesi oldu.
Yeni Hatay Stadı’nda düzenlenen ikon tanıtım toplantısına Atakaş Hatayspor Onursal Lideri Lütfü Savaş, teknik yönetici Volkan Demirel ile teknik yönetici Aykut Kocaman, Hataysporlu futbolcular ve taraftarlar katıldı.
Savaş, görüşmede yaptığı konuşmada, Hatayspor’u 3. Lig’e düşerken elinden tutup, muhteşem lige çıkarmanın kendilerine nasip olduğunu söylemiş oldu.
Bu sene başlangıcında biraz tökezlediklerini söz eden Savaş, şu biçimde konuştu:
“İlk yıl herkes Hatayspor ligden düşer.’ dedi, epeyce şükür düşmedi. İkinci yıl herkes birinci düşecek grubun Hatayspor olduğunu yazdı, toplumsal medyada konuşuldu, epey şükür düşmedi. Beşiktaş maçından çıkarken dedim ki bu ülke hudutları içerisinde her şey düşer, altın, döviz, enflasyon düşer lakin Hatayspor düşmez dedim. İki şeyden dolayı dedim bunu, birincisi helal parayla kurulmuş, ikincisi gerisinde sizlerin hem iman gücü hem dualarınız var.”
Anadolu kadrolarında birinci olan ikonun Hatayspor’a talih getirmesini dileyen Savaş, “Volkan Hocamız heyetiyle birlikte bizlere brifing verdi. Volkan hoca bana, ‘Başkanım sizin sözünüzü yere düşürmeyiz, bu dönem Hatayspor ligi birinci 10’da bitirecek.’ dedi. Bir kıymet kelamı ise ‘Önümüzdeki yıl Avrupa’ya gideceğiz.’ dedi. Şimdiye kadar taraftarlarımıza ne yemin ettiysek hepsini yaptık, tek yapamadığım kelam ise Barcelona grubunu Hatay’a getireceğiz. Volkan hocamızın tek isteği ise boş koltukların kalmaması. İkonumuza emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Tanıtım toplantısına katılan Aykut Kocaman, Hatay’da olmaktan hayli keyifli olduğunu belirterek, “Yaşanarak ta görünüyor bu, sevginin, hürmetin ve müsamahanın kentinde olmak benim için fazlaca büyük memnunluk. Hatayspor’a da yeni simgesi fazlaca yakıştı, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Volkan Demirel hocamıza da Hatayspor’da sonsuz muvaffakiyetler diliyorum.” tabirlerini kullandı.
Kulüp lider vekili ve basın sözcüsü Mustafa Özat, tasarladıkları ikonun Hatay’ı temsil etmesini ve simgesi olmasını istediklerini belirtti.
Ceylanların Hatay’ın vazgeçilmesi olduğunu söz eden Özat, “Atakaş Hatayspor da Hatay’ın vazgeçilmezi. Bunları birleştiren ne vardı, hayatta kalma gayreti, Hatay halkı da hayatta kalmak için Türkiye’ye katılmak için canını başını vererek bu yola başvurmuştur. Atakaş Hatayspor’da asla pes etmeyen tıpkı ikonu üzere hayatta kalmak için uğraşıyor. Pes etmiyor, süratli, atak ve ortama ahenk sağlayarak hayatta kalmak için zekice davranıyor. Tıpkı Hatay halkının bu sıkıntı durumlarda bulunmasına karşın ayakta kalma güdüsü üzere.” dedi.
Atakaş Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel de simgenin dizaynından oluşmasına kadar emekleri geçenlere teşekkür ederek, “Bizde bu asi kenti, asi bir ikonla daha da kuvvetli daha da istekli daha da üstlere koşucu bir hale getirmek için elimizden geleni yapacağız. Alışılmış ki hem sizlerin hem Hataylıların hem buradaki genç arkadaşlarımızın dayanağıyla inşallah en kısa vakitte istediğimiz yere geleceğiz. Buraya geldiğiniz için tekrar yine teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.